Eva Mikulová Správy

Ani košickí umelci nechýbali na benefičnom koncerte v Prešove, FOTO

Benefičný megakoncert sa konal v Mestskej hale – Tatran handball aréne v nedeľu 19. januára a trval vyše šesť hodín. Výťažok pomôže ľuďom z Mukačevskej 7.

Ilustračný obrázok k článku Ani košickí umelci nechýbali na benefičnom koncerte v Prešove, FOTO
5
Galéria

Tragédia ktorá spojila všetkých, umelcov i bežných ľudí. Výbuch bytového domu na Mukačevskej ulici 7 v Prešove pripravil obyvateľov o všetko a žiaľ boli i ľudské obete. Pomoc putuje zo všetkých strán a bokom neostali ani umelci.

S nápadom zorganizovať benefičný koncert prišiel Prešovčan Rudo Voit, ktorý nám povedal: „Táto tragédia nás zasiahla a tak ma napadlo, že skúsime urobiť koncert pre dobrú vec ako koncerty typu Live Aid, USA for Africa a podobne. Začal som obvolávať umelcov a všetky reakcie boli pozitívne.“

Košičania na pódiu

Na koncerte nechýbali zvučné mená z celého Slovenska a samozrejme i Košičania, ako Lukáš Adamec, Kandráčovci, Veronika Rabada a mnohí ďalší:

„Akurát keď sa to stalo, bola som v Prešove len niekoľko ulíc od výbuchu, lebo učím v Prešove na konzervatóriu, ale v prvom momente sme si ani neuvedomili aká je situácia vážna. Každým dňom mi to stále viac a viac dochádzalo a keď sme boli celá kapela spolu, tak náš manažér sa spýtal, že keby bola taká možnosť, či by sme odohrali benefičný koncert. Bez zaváhania sme súhlasili. Zaspievali sme na tomto koncerte pieseň Husičky a pieseň ktorú som zložila k rozprávke Čarovný kamienok – V tichu a hrali sme ju v netradičnej verzii so sláčikovým kvartetom a klavírom,“ hovorí Veronika Rabada.

Medzi umelcami sme zazreli i Annu Gaju – Usmievanku, ktorá spieva najmä deťom: „ Keď vybuchol panelák v Prešove, tak som mala koncert v Sabinove. Táto správa ma tam zastihla, dozvedeli sme sa o tom z rádia v aute a ja som akurát išla vystupovať na Mikuláša. Veľmi to bolo pre mňa strašné, ja som v tej chvíli myslela najmä na deti z paneláka.

„Je to strašná tragédia, ktorá ma veľmi chytila za srdce. Ale niečo tak strašné, si ja osobne neviem ani predstaviť a nikdy sa ničoho podobného nechcem dožiť. A keďže moje meno je dlhé roky spájané s charitou a benefíciou, tak som veľmi rada prijala pozvanie na tento benefičný koncert," dodáva Anna Gaja.

Zdroj: kosice.dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie