Alexandra Kolínská Krimi

Anonym poslal na lekára policajtov, vraj je opitý: Tomu sa však do fúkania veľmi nechcelo...

Policajti vyzvali lekára k dychovej skúške. Túto im lekár znemožňoval, tak ho museli podrobiť krvným testom. Polícia neuvádza v ktorej nemocnici sa to stalo.

Ilustračný obrázok k článku Anonym poslal na lekára policajtov, vraj je opitý: Tomu sa však do fúkania veľmi nechcelo...
Zdroj: Webnoviny.sk

Podľa anonymného oznámenia polícii mal v jednej z nemocníc košického kraja pracovať počas ordinačných hodín lekár pod vplyvom alkoholu. Polícia začala v tomto prípade trestné stíhanie vo veci prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

Po príchode do kancelárie tejto nemocnice podrobili lekára dychovej skúške, ktorú im však znemožňoval tým, že nefúkal do prístroja plynule.„Následne mu bol vykonaný odber krvi a krv bola zaslaná na vykonanie toxikologického vyšetrenia,“ povedal Alexander Szabó. Polícia muža so súhlasom prokurátora zadržala a po vypočutí prepustila.

Na základe prebiehajúceho vyšetrovania sa polícia odmieta bližšie vyjadriť k prípadu: „K prípadu sa určite vrátime ak sa alkohol potvrdí,“ dodal Alexander Szabó na záver. Za prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky je trestná sadzba odňatia slobody až na jeden rok.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM