Rôzne

Bábätko v košickom hniezde záchrany: Zarka je už rukách lekárov

Zamestnanci košickej Univerzitnej nemocnice Louisa Pasteura (UNLP) našli v hniezde záchrany novonarodené zdravé dievčatko.

Ilustračný obrázok k článku Bábätko v košickom hniezde záchrany: Zarka je už rukách lekárov
Zdroj: TASR

Dieťa má asi deväť dní, 48 centimetrov a váži viac ako 3300 gramov. Informovala o tom dnes hovorkyňa nemocnice Ivana Stašková.

28. marca tohto roku okolo poludnia našli odložené bábätko. „Dievčatko bolo oblečené v dupačkách a zabalené v deke, bol pri ňom aj oznam, že sa volá Zara. Dieťa je v poriadku, nenašli sa na ňom žiadne známky týrania a momentálne sa nachádza na neonatologickom oddelení UNLP na Rastislavovej ulici,“ uviedla Stašková.

Pracovníci nemocnice podľa jej slov ihneď kontaktovali sociálnu pracovníčku a tá následne kontaktovala úrad práce, sociálnych vecí a rodiny. Úrad žiada o umiestnenie bábätka do pestúnskej starostlivosti alebo do detského domova, rieši aj prípad, ak by si po dieťa prišla jeho biologická matka.

Hniezdo záchrany vzniklo v UNLP v decembri 2005 ako desiate v poradí na Slovensku. Prvé dieťa v ňom našli na ďalší rok v apríli, Zara je už 12. nájdené bábätko.

Foto: Ilustracne

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM