Marek Šebeňa Basketbal

Basketbal ženy: Nitra nestačila na majstrovské Košice

V basketbalovej Extralige žien bola v stredu podvečer na programe predohrávka 21. kola v skupine o 1.-6. miesto. Basketbalistky BK Inpek UKF Nitra privítali v mestskej hale na Klokočine BK Dobrí Anjeli Košice.

BK INPEK UKF Nitra – Dobrí anjeli Košice 61:89 (14:24, 13:22, 23:16, 11:27) **Najviac bodov: **Oravcová 13, Ružičová 12, Jekničová 9 – Lawlessová 20, Dupreeová 18, Hricková 16 TH: 16/14 – 19/15, fauly: 21 – 16, trojky: 3 – 6, rozhodovali: Szibilla a Fuska, 200 divákov

UKF: Oravcová, Ružičová, Jekničová, Babaríková, Kalafútová, Hnidzíková, Krč-Turbová 6, Valachová.

Nitrianky nastúpili proti majstrovi bez Chlebovcovej a Libičovej. Hostky od úvodu stretnutia určovali tempo a základ svojho víťazstva položili už v prvej polovici. Do prestávky išli nitrianske vysokoškoláčky s 19-bodovým mankom, keď bol stav na ukazovateli skóre 27:46. Po prestávke zverenkyne trénera Vukičeviča nastúpili koncentrovanejšie čoho dôsledkom bolo stiahnutie náskoku Košíc na dvanásť bodov. Poslednej štvrtinu však Košičanky vyhrali pomerom 27:11, keď sa prezentovali najmä dobrou hrou v obrane, na čo domáce hráčky nedokázali nájsť recept a podľahli Dobrým anjelom 61:89.