Lukáš Zavacký Basketbal

Good Angels Košice dostali vo štvrťfinále Euroligy prijateľného súpera: Bálintová chce bojovať o pohár

Basketbalistky Good Angels Košice dokázali postúpiť zo základnej skupiny ženskej Euroligy. Cesta ďalej nebola vôbec jednoduchá. Žreb štvrťfinále im však priradil prijateľného súpera.

Ilustračný obrázok k článku Good Angels Košice dostali vo štvrťfinále Euroligy prijateľného súpera: Bálintová chce bojovať o pohár
Zdroj: TASR

V súčasnosti najúspešnejšiemu ženstvu slovenského basketbalu to nakoniec vyšlo. Z 5. miesta postúpilo v Eurolige ďalej, no za úspechom sa muselo poriadne prehrýzť. Zaznamenalo niekoľko zaváhaní, ale dokázalo aj viackrát prekvapiť. Napríklad s tureckým Galatasarayom Istanbul či s francúzskym Lille Métropole. Pred posledným stretnutím v základnej časti teda nemalo nič isté a potrebovalo jednoznačne zvíťaziť. To sa mu podarilo z prvého pohľadu veľmi jednoducho, keď zvíťažilo proti Uniqu Šopron 81:53.

„Možno to tak vyzeralo, ale nebolo to vôbec tak. Súperky napriek tomu, že prehrávali o tridsať bodov, stále nás naháňali a snažili sa až do úplného záveru,“ priznala Barbora Bálintová, napriek svojmu mladému veku veľká opora Good Angels, a zároveň doplnila, „po reprezentačnej prestávke sa pobijeme o Európsky pohár FIBA.“

Košičanky už spoznali aj meno štvrťfinálových súperiek. Žreb dopadol pre ne veľmi dobre. V tejto časti Euroligy si zmerajú sily s francúzskym tímom Lille Métropole, s ktorým sa stretli aj v základnej skupine. Naposledy ho dokázali poraziť presvedčivo 78:48, preto šanca na postup je naozaj veľká. Prvý zápas sa odohrá 8. marca v Lille, odveta je na programe 11. marca na východe Slovenska.

Môže vás zaujímať

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie