Webnoviny - Rôzne

Bazény na Šírave a košickú plaváreň otvoria cez víkend

Umelé bazény na Šírave, napríklad v stredisku Kaluža či Klokočov, otvoria už v sobotu. Ako prvá bude v metropole východu v piatok otvorená mestská plaváreň na Rumanovej ulici.

Ilustračné foto SITA/Rastislav Ovšonka (WEBNOVINY) – Celková kapacita štyroch umelých kúpalísk v Košiciach je približne 5 600 osôb. K dispozícii je aj prírodné kúpalisko Jazero.

„Ostatné kúpaliska – Triton, Ryba, letný areál krytej plavárne – sa na sezónu pripravujú a ich žiadosti vybavujeme. Včera sme brali vzorky vody z prírodných kúpalísk a nádrží, ktoré majú vody vyhlásené za vhodné na kúpanie,“ uviedla regionálna hygienička Regionálneho úradu verejného zdravotníctva Košice Marcela Ferencová. Dodala, že vzorky budú odoberať v pravidelných dvojtýždňových intervaloch a podľa potreby. Žiadosti hygiene zatiaľ nepredložili prevádzkovatelia kúpalísk z okresu Košice – okolie – Zlatník, Košická Belá, Medzev, Moldava nad Bodvou.

Ako informovala regionálna hygienička z Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Michalovciach Janka Stašková, o povolenie na prevádzku bazénov a rekreačných zariadení požiadali starostovia obcí Kaluža, Klokočov a Vinné. „Pre umelé nekryté bazény určené na rekreačné účely osvedčenie dostanú ešte v tomto týždni. Voda spĺňa hygienické podmienky,“ povedala Stašková. Na vydanie povolenia pre ostatné rekreačné lokality si musia obce počkať. Podľa Staškovej musia dať areály a ich rozvody do poriadku, na čom sa intenzívne pracuje.

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM