Cestu cez Košickú Polianku opravia. Bude obchádzkou počas opravy Slaneckej
Komunikácia z košickej mestskej časti Krásna cez Košickú Polianku je v katastrofálnom stave.
Mesto Košice bude spolufinancovať opravu úseku z mestskej časti Košice – Krásna cez Košickú Polianku sumou najviac 100-tisíc eur. Na ostatnom rokovaní to schválilo mestské zastupiteľstvo (MsZ).
Spoločne s krajom
Polovicu nákladov na rekonštrukciu bude hradiť Košický samosprávny kraj (KSK). Cestná komunikácia má slúžiť ako obchádzková trasa pre dopravné obmedzenia na Slaneckej ceste, ku ktorým má dôjsť v priebehu budúceho roka.
Úsek, ktorý chcú mesto a kraj spoločne opraviť, je v súčasnosti podľa magistrátu v neupotrebiteľnom stave zjazdnosti. „Jeho rekonštrukcia je na účely alternatívneho použitia, pri ktorom možno predpokladať vysokú frekventovanosť užívania, nevyhnutná,“ uvádza.
Cesta cez Košickú Polianku nie je zaradená do cestnej siete SR a nemá známeho vlastníka. Krajskí poslanci odobrili združenie finančných prostriedkov KSK a mesta v pondelok (13. 12.). Rekonštrukcia by mala stáť 220.000 eur. Opravu by mala realizovať Správa ciest KSK.