Rôzne

Cestujúcich odvezú už budúci rok. Po Košiciach bude jazdiť 11 nových ELEKTROBUSOV

Vozový park Dopravného podniku mesta Košice sa rozšíri o 11 nových elektrobusov spolu s príslušnou nabíjacou infraštruktúrou.

Ilustračný obrázok k článku Cestujúcich odvezú už budúci rok. Po Košiciach bude jazdiť 11 nových ELEKTROBUSOV
Zdroj: TASR/Erika Ďurčová

Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR schválilo uplynulý týždeň poskytnutie finančného príspevku z eurofondov vo výške 13 914 815 eur pre projekt „Verejná osobná doprava s nulovými emisiami v meste Košice, I. etapa“.

Informovala o tom košická radnica na sociálnej sieti s tým, že od budúcich letných prázdnin sa rozšíri vozový park Dopravného podniku mesta Košice o 11 nových elektrobusov spolu s príslušnou nabíjacou infraštruktúrou.

„Nové veľkokapacitné elektrobusy dobíjané pomocou výsuvného pantografu sú jedným z krokov, ako postupne znížiť podiel vozidiel s naftovým pohonom zo súčasných cca 85 percent na polovicu. Nízkopodlažné elektrobusy budú disponovať klimatizáciou a viacerými smart technológiami,“ ozrejmila radnica.

DPMK v súčasnosti dokončuje verejnú súťaž na dodanie nových elektrobusov a nabíjacej infraštruktúry.

Jazdiť by mali na linke 71 z Lingova na zastávku Kláštor v mestskej časti Sídlisko KVP, resp. na 72-ku z Lingova na Grunt v mestskej časti Myslava. Zároveň na konečných zastávkach KVP Kláštor a v depe DPMK na Hornádskej ulici by bolo zabezpečené ich tzv. rýchle nabíjanie.

Foto: ilustračné

Mohlo by vás zaujímať:

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM