Webnoviny - Rôzne

Cez víkend si Slováci užijú slnko, v nedeľu bude aj pršať

Nad strednou Európou sa bude v piatok udržiavať nevýrazné tlakové pole, ktoré ovplyvní počasie aj na Slovensku. Informuje o tom Slovenský hydrometeorologický ústav na svojej internetovej stránke.

(WEBNOVINY) – V piatok bude premenlivá oblačnosť a miestami sa môžu vyskytnúť prehánky alebo búrky. Najvyššia denná teplota vystúpi na 26 až 31 stupňov.

Na Kysuciach, Orave, v Liptove a na Spiši teplomer ukáže okolo 24 stupňov Celzia.

Teplota na horách vo výške 1500 metrov bude okolo 17 stupňov Celzia.

Fúkať má slabý až mierny premenlivý vietor, ktorý môže pri búrkach prechodne zosilnieť.

V sobotu počasie na Slovensku ovplyvní teplý vzduch od juhu. Obloha bude jasná až polojasná, popoludní na západe čiastočne pribudnú oblaky, z ktorých môže podvečer spŕchnuť, vyskytnúť sa môžu aj búrky.

Nočná teplota vystúpi na 18 až 13 stupňov Celzia, cez deň sa vyšplhá na 28 až 33 stupňov Celzia, na Orave, Liptove a Spiši bude okolo 26 stupňov. Prvý víkendový deň má fúkať prevažne južný vietor 2 až 5 m/s (10 až 20 km/h).

V nedeľu prejde cez Slovensko na východ plytká brázda nízkeho tlaku s nevýrazným teplotným rozhraním.

Obloha sa zatiahne. V noci na západe a cez deň aj na ostatnom území hrozia početné prehánky a miestami aj búrky. Nočná teplota vystúpi na 20 až 15 stupňov Celzia. Cez deň teplomer ukáže 24 až 29 stupňov Celzia, na Kysuciach, Orave, v Liptove a na Spisi bude miestami okolo 22 stupňov.

Fúkať má západný, na východe južný vietor 2 až 5 m/s (10 až 20 km/h).

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM