Zuzana Vajayová Rôzne

Chovatelia predstavia svoje akvaristické a teraristické zvieratá

Výstava AkvaTera predstaví tento víkend v Košiciach chovateľov akvaristických a teraristických zvierat z celého Slovenska, Čiech a Maďarska.

Jej 4. ročník spojený s burzou sa uskutoční v nedeľu 9. októbra v Dome Techniky. Akciu pripravuje Združenie priateľov herpetofauny.

„Táto výstava nadväzuje na už známe výstavy AkvaTera, ktoré sa konajú v Bratislave, Trnave a vo Zvolene. Každoročne stúpajúci záujem o účasť na nich svedčí o tom, že myšlienka organizátorov našla svojho adresáta,“ uviedol pre TASR podpredseda združenia Milan Oselský.

Združenie priateľov herpetofauny s celoslovenskou pôsobnosťou vzniklo v roku 2006. Je to nezisková organizácia, ktorú založilo niekoľko milovníkov a chovateľov plazov.

„Dnes má vyše 50 členov. Tí sa aktívne zaujímajú o život plazov. Šíriť myšlienku ochrany sa rozhodli najmä pre pretrvávajúce predsudky ľudí, ktorým plazy naháňajú strach a odmietajú ich,“ dodal Oselský.

Súčasťou výstavy, ktorá sa začne o 9.00 h, bude aj zbierka pre košický útulok psov, fotenie sa s takmer štvormetrovým hadom, ako aj maľovanie na tvár pre najmenších.

Zdroj: TASR Foto: Ilustračné

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie