Ilustračný obrázok k článku Cyklisti už zapĺňajú ulice: 10 TIPOV na najobľúbenejšie cyklotrasy v okolí Košíc
Zdroj: TASR

Cyklisti už zapĺňajú ulice: 10 TIPOV na najobľúbenejšie cyklotrasy v okolí Košíc

Teplé počasie láka na kolesá nielen motorkárov, ale aj cyklistov. Ak váhate ako využiť príjemnú jar, prinášame vám zopár tipov.

Lenka Fedorová Šport
Lenka Fedorová Šport

Cyklisti už zapĺňajú ulice: 10 TIPOV na najobľúbenejšie cyklotrasy v okolí Košíc

Teplé počasie láka na kolesá nielen motorkárov, ale aj cyklistov. Ak váhate ako využiť príjemnú jar, prinášame vám zopár tipov.

Ilustračný obrázok k článku Cyklisti už zapĺňajú ulice: 10 TIPOV na najobľúbenejšie cyklotrasy v okolí Košíc
Zdroj: TASR

Čermeľskou dolinou

Trasa Čermeľskou dolinou nie je dlhá, no čaká vás takmer 500-metrové prevýšenie. Trasa je dlhá takmer 16 kilometrov a ak vyštartujete od štadiónu Loky, čaká vás Čermeľ, Alpinka-odb. Kamen. Hrb, Alpinka-odb. Kavečany, Čermeľská dolina, odb.Jahodná, Čermeľská dolina, Biely potok, Čermeľská dolina, pod vrchom a Čermeľská dolina,vrch.

Cyklotrasa do Kysaku

Ak neviete, čo s voľným víkendom a navyše hlásia krásne počasie, prijmite výzvu a vydajte sa na potulky do Kysaku. Od štadiónu Loky, cez Trebejov prídete až do Kysaku. Pokračovať môžete na Obišovce, Lemešany, Janovík, Vajkovce a z Košických Olšan priamo do Košíc. Dĺžka trasy je 56 kilometrov, no bude to stáť za to.

Na Jahodnú

Čaká vás asi 33 kilometrov, ak sa bicyklom vyberiete na Jahodnú. Jahodná nie je len obľúbeným miestom lyžiarov, ale rovnako aj cyklistov či motorkárov. Od štadiónu Loky sa vyberte smerom na amfiteáter, Čičkovský potok, KVP, Myslavu, Girbeš, Kamenný hrb až prídete na Jahodnú a naspäť smerom na Bankov, Čermeľ a ste naspäť v Košiciach.

Lesopark Furča

Ak nemáte chuť na dlhé trate a postačí vám aj trasa v meste, zájdite do lesoparku na Furči. Ide o obľúbenú trasu najmä obyvateľov Furče a Ťahanoviec. Po celej trase pôjdete lesom, neprekvapia vás teda žiadne autá. Na trať sa dostanete z Furče od vodojemu. Lesná cesta končí na Zelenom dvore, odtiaľ môžete prejsť smerom na krematórium až na Sídlisko Ťahanovce.

Alpínka

V tejto lokalite si prídu na svoje nielen turisti, ale aj cyklisti. Pokojne sa sem môžete prísť aj korčuľovať. V tejto lokalite začína aj končí 25 kilometrová, ktorá vedie do Čermeľskej doliny. Oproti výstupnej stanici Detskej železnice je vám k dispozícii náučný chodník dlhý 1,5 km.

Horný Bankov

Začiatočný bod smerom na Jahodnú, Lajošku a Kojšovskú hoľu môže byť práve Horný Bankov. Ak si počas cesty budete chcieť oddýchnuť, využite obľúbené miesto zvané „Pod starými dubmi“. Príjemná lokalita praje aj piknikom či iným posedeniam, môžete sa teda príjemne zrelaxovať v nádhernej prírode. Neďaleko vás možno poteší aj minigolf.

Hradová

Hradová je ďalšia blízka a veľmi vyhľadávaná lokalita. Okrem pozostatkov Košického hradu a nádherného výhľadu na Košice i údolie Hornádu, vás čakajú 4 náučné chodníky, a to Človek a les, Lesné dreviny, Zvieratká v lese a Po stopách Košického hradu. Neďaleko vás možno zláka aj zoo.

Z Košíc do Sene

Nenáročná cesta vás čaká, ak sa vyberiete do neďalekej Sene. Čaká vás asi 16 kilometrov, no potrvá vám to len niečo cez pol hodinu. Väčšiu časť trate tvorí klesanie, a preto táto trať patrí k ľahkým, no aj tak si nezabudnite zabaliť na cestu vodu.

Hrešná

Hrešná je východiskom turistických trás, ktoré vedú z Kavečian. Cykloturistické trasy vedú po hlavnom hrebeni k prírodnej rezervácii Vysoký vrch či smerom do Čermeľského údolia. Z túry zažijete nádherný pohľad do údolia Hornádu aj Torysy, taktiež od lúky Krížna s výhľadom na Vysoké Tatry.

Z Košíc na Kojšovskú hoľu

Vydať sa na Kojšovskú hoľu je poriadna výzva. Ak už máte v nohách čo-to našľapané, neváhajte. V inom prípade je potrebná rátať s poriadne náročnou trasou. Jej dĺžka je 87 kilometrov a prevýšenie až 1029 metrov. Ak vyštartujete pri štadióne Loky, čaká vás Bankov, Jahodná, Kojšovská hoľa, Perlova dolina, Folkmarské sedlo, Čermeľská dolina a ste opäť v Košiciach.

Foto: Ilustračné

zdroj: turistikaonline.sk

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM