Veronika Hunyadiová Správy

Ďalšia rekonštrukcia v centre mesta: Cez Továrenskú neprejdú vodiči ani MHD

Mesto Košice rekonštruuje ďalšiu cestu plnú výtlkov.

Ilustračný obrázok k článku Ďalšia rekonštrukcia v centre mesta: Cez Továrenskú neprejdú vodiči ani MHD
Zdroj: TASR/Pavol Zachar

Od pondelka 26. júla sa pre motoristov a autobusy MHD uzavrie Továrenská ulica. Dôvodom je komplexná rekonštrukcia ces­ty.

Továrenská ulica bude uzavretá od križovatky s Hlavnou ulicou až po kruhový objazd na Štefánikovej (pri Jumbo centre). Rekonštrukcia sa začne v pondelok o 8.00 hod. a práce potrvajú päť týždňov

Súvislú opravu miestnej komunikácie vrátane obnovy obrubníkov a priľahlých chodníkov na takmer 1 800 metrov štvorcových uskutoční spoločnosť Colas Slovakia. Firma s cenou 112 532 eur uspela vo verejnom obstarávaní spomedzi štyroch uchádzačov.

Obchádzková trasa

Motoristi sa musia pripraviť na viaceré dopravné obmedzenia a obchádzkové trasy. Z Bačíkovej ulice bude prikázaný smer jazdy vľavo na Hlavnú s pokračovaním cez Komenského a odbočkou doprava na Strojárenské ulicu a potom opäť doprava na Gorkého.

Z Hlavnej ulice v smere na Hviezdoslavovu bude zákaz odbočenia doprava na Továrenskú, vodiči musia ísť rovno a pokračovať ďalej po Hlavnej až po križovatku na Námestí maratónu mieru.

Zmeny v MHD

Keďže doprava na celej ulici bude až do 31. augusta úplne vylúčená, bude zrušená aj zastávka liniek MHD č. 17, 19, 22 a 36 Námestie Maratónu mieru na Továrenskej ulici. Namiesto nej budú cestujúci nastupovať a vystupovať na dočasnej zastávke na konci Hlavnej ulice.

Obchádzková trasa pre linky č. 17 a 19: Zastávka Radnica Starého mesta – pokračuje po Bačíkovej rovno až ku križovatke s Hlavnou ulicou – doľava na Hlavnú ulicu – dočasná zastávka na konci Hlavnej ulice – pokračuje rovno na Komenského – na križovatke so Strojárenskou odbočí doprava – rovno cez Strojárenskú – doprava na Gorkého – doľava na Masarykovu – zastávka Železničná nemocnica – ďalej po svojej pôvodnej trase.

Obchádzková trasa pre linky č. 22 a 36: Zastávka Radnica Starého mesta – pokračuje po Bačíkovej rovno až ku križovatke s Hlavnou ulicou – doľava na Hlavnú ulicu – zastaví na dočasnej zastávke Námestie Maratónu mieru – pokračuje rovno na Komenského – na križovatke so Strojárenskou odbočí doprava – rovno cez Strojárenskú – doprava na Gorkého – otočenie na križovatke pri Mlynskej bašte – zastávka Mlynská bašta – ďalej po svojej pôvodnej trase.

Mapu obchádzkových trás MHD nájdete pod článkom.

Aktuality zo Slovenska

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM