han Krimi

Ďalšia TRAGÉDIA pri kúpaní v bazéne: Neďaleko Košíc sa UTOPIL 10-ročný chlapec

Kúpanie v lete si vyžiadalo ďalšiu obeť... Na východe Slovenska v obci Nováčany v okrese Košice – okolie sa utopil v bazéne rodinného domu len 10-ročný chlapec.

Ilustračný obrázok k článku Ďalšia TRAGÉDIA pri kúpaní v bazéne: Neďaleko Košíc sa UTOPIL 10-ročný chlapec
Zdroj: www.unsplash.com

K mimoriadne tragickej udalosti došlo v závere minulého týždňa. O smutnom incidente informuje denník Korzár.

„V piatok popoludní bola v bazéne na dvore rodinného domu v katastri obce Nováčany nájdená 10-ročná osoba bez známok života. Aj napriek maximálnemu úsiliu rodinných príslušníkov a zásahu Rýchlej zdravotnej pomoci sa, žiaľ, osobu nepodarilo oživiť," prezradila košická krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová.

Pitva to objasní

Ako uvádza spomínaný denník Korzár, obhliadajúci lekár na mieste cudzie zavinenie predbežne vylúčil. Polícia miesto, kde došlo k nešťastiu, dôkladne zadokumentovala. Presnú príčinu úmrtia malého chlapca určí až pitva.

„V súvislosti s touto udalosťou polícia začala trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia. Bližšie okolnosti, za akých k úmrtiu došlo, polícia vyšetruje," dodala Mésarová.

Informácie o nešťastí sa šíria, ale ako uviedol zdroj blízky denníku, voda v bazéne nemala byť hlboká, no hladina bola prikrytá ochrannou fóliou. „Práve tá sa mala stať chlapcovi osudnou – mal na ňu totiž skončiť a zamotať sa do nej, v dôsledku čoho sa nevedel dostať z bazéna von,“ uvádzajú tragickú informáciu na svojom webe aj topky.sk.

Po dvoch týždňoch

Len pred dvomi týždňami sa podobná tragédia stala aj neďaleko Bratislavy. V okrese Senec sa v bazéne rodinného domu utopilo len trojročné dieťa. Aj napriek rýchlej pomoci sa zdravotníkom nepodarilo dieťa oživiť.

„Dnes krátko pred 10:45 h sme prijali na linke 158 oznámenie o náleze maloletej osoby – trojročného dieťaťa, bez známok života v bazéne jedného z rodinných domov v okrese Senec. Hodnovernosť oznámenia hliadky na mieste preverili a potvrdili,“ uviedla polícia 11. júla, teda v deň prvej tragédie.

INFORMOVALI sme vás o tom TU.


FOTO: ilustračné

Ďalšie aktuálne a zaujímavé správy z domova a zo sveta nájdete aj na našej stránke Dnes24 a Facebooku.

Ďalšie aktuálne témy

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM