LULA Krimi Správy

Detská zdravotná sestra mala byť opitá v službe: Nafúkala vyše 2,5 promile

Zdravotná sestra si poriadne zavarila. Polícia už začala trestné stíhanie za trestný čin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

Ilustračný obrázok k článku Detská zdravotná sestra mala byť opitá v službe: Nafúkala vyše 2,5 promile
Zdroj: TASR

Pod vplyvom alkoholu ordinovala zdravotná sestra v ambulancii pre deti a dorast v Moldave nad Bodvou. Ako o tom informuje Krajské riaditeľstvo Policajného zboru (KR PZ) Košice na sociálnej sieti, v dychu mala 2,56 promile alkoholu. Podozrivá je v cele policajného zaistenia.

Polícia prijala oznámenie o podozrení pacientov v piatok (31. 5.) okolo obeda. „Policajná hliadka toto tvrdenie preverila a vykonaná dychová skúška jeho pravdivosť potvrdila. Službukonajúca zdravotná sestra mala v čase služby v dychu 1,23 miligramu na liter alkoholu,“ uvádza s tým, že policajti ju na mieste riadne poučili a ako podozrivú zo spáchania trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky zadržali. Následne ju eskortovali na policajné oddelenie z dôvodu ďalšej realizácie.

Polícia v danej veci začala trestné stíhanie za trestný čin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, vykonáva procesné úkony a zabezpečuje dôkazy potrebné na vznesenie obvinenia voči podozrivej osobe.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Najčítanejšie