Eva Mikulová Správy

Detskú železnicu otvoria v termíne ale bez cestujúcich

V sobotu 18. apríla mala pôvodne začať premávať Košická detská historická železnica. Kvôli opatreniam s pandémiou je však reálne otvorenie železničky v nedohľadne.

Ilustračný obrázok k článku Detskú železnicu otvoria v termíne ale bez cestujúcich
11
Galéria
Zdroj: TASR

Nadšenci sa však nevzdávajú a železničku symbolicky otvoria v pôvodnom termíne slávnostnou jazdou – bez cestujúcich.

Železniční nadšenci vypravia na 4 km trať historickú súpravu vozňov spolu s najstaršou 136-ročnou parnou lokomotívou Katkou v sobotu o 10.30 hod.

Otvorenie budú vysielať

Odchod vlaku sa bude naživo vysielať prostredníctvom FB stránky detskej železnice, preto všetkých návštevníkov prosia, aby zostali doma. Do vagónov sa totiž nedostanú!

„Jazdou chceme povzbudiť našich priaznivcov a povedať im, že sme na sezónu pripravení. Veríme, že dostatočné kapacity otvorených vozňov a čerstvý vzduch košického lesoparku budú faktory, ktoré rozhodnú, že podobné atrakcie nebudú otvorené až posledné v reťazci. Práve naopak. Sme pripravení aj na rôzne opatrenia tak, aby sme deťom a ich rodičom, po dlhých týždňoch doma, spríjemnili pobyt v prírode čo najbezpečnejšie. Sme atrakcia, ktorá je priamo ekonomicky závislá na niekoľkých mesiacoch letnej sezóny. Ak by zostala železnička zatvorená aj počas leta, bez pomoci mesta a štátu reálne hrozí jej zánik!“ upozorňuje Ľubomír Lehotský, predseda občianskeho združenia Detská železnica Košice.

Netušiac príchod pandémie, investovali nadšenci všetky finančné prostriedky počas zimnej odstávky do úpravy areálov, opravy koľajiska, prípravy stanice pre výstavbu cyklochodníka, do údržby a záchrany historických vozňov.

„Preto je veľmi dôležité, aby mohla železnička fungovať aspoň v obmedzenom režime tak, aby nedošlo k poškodeniu technológií či k vandalizmu na železničke, ktorú zveľaďujeme už deviaty rok,“ dodal Lehotský.

K online jazde sa môže pripojiť každý na facebookovej stránke detskej železnice v sobotu 18. apríla o 10:30. Živé vysielanie zachytí vypravenie vlaku a bude trvať približne 5 min.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM