Lenka Fedorová Rôzne

Detský tábor v Košiciach trochu inak: Žiaci prenikli do tajov programovania a robotiky

Viac ako 40 žiakov sa zúčastnilo originálneho tábora, v ktorom boli zasvätení do tajov robotiky i programovania. Deti tak vymenili pasívny oddych za možnosť získať nové vedomosti.

Ilustračný obrázok k článku Detský tábor v Košiciach trochu inak: Žiaci prenikli do tajov programovania a robotiky
Zdroj: TASR

Denný IT tábor ponúkol malým aktívnym školákom možnosť nakuknúť do tajov robotiky a programovania. Stalo sa tak na pôde košickej Prírodovedeckej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika (UPJŠ). Aktívne sa doň zapojilo 42 žiakov piateho až deviateho ročníka základných škôl z Košického a Prešovského kraja. Informovala o tom hovorkyňa UPJŠ Mária Hrehová.

Tábor organizovala fakulta v spolupráci s občianskym združením Prírodovedec. Deti tak vymenili pasívny oddych počas prázdnin za možnosť naučiť sa niečo nové. V polovici júla prebehli dva turnusy.

„V turnuse so zameraním na robotiku mladší účastníci vdýchli život robotickým stavebniciam. Vo dvojiciach v spolupráci s lektorom počas piatich dní vytvorili svojich prvých robotov, ktorých predviedli v posledný deň IT tábora,“ priblížila Hrehová.

Turnus starších žiakov bol zameraný na programovanie v jazyku Python. Vďaka dvom lektorom – študentom učiteľstva informatiky vytvorili počas piatich dní svoje prvé funkčné programy. Na záver všetkým účastníkom odovzdal prodekan fakulty pre vonkajšie vzťahy Marián Kireš osvedčenie o úspešnom týždňovom pobyte.

Foto: Ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM