Eva Mikulová Správy

Divadlo ožije v okolí historickej budovy, pripravuje sa REŠTART

Ešte pred letnými prázdninami pripravia malé jednorazové divadelné podujatia, ktoré by sa odohrávali v okolí Historickej budovy.

Ilustračný obrázok k článku Divadlo ožije v okolí historickej budovy, pripravuje sa REŠTART
Foto: Eva Mikulová

Skvelá správa pre milovníkov divadla. Štátne divadlo Košice už onedlho opäť ožije, hoci to ešte stále nebude klasickým spôsobom, hraním predstavení.

Ešte pred letnými prázdninami pripravia malé jednorazové divadelné podujatia, ktoré by sa odohrávali v okolí Historickej budovy. V spolupráci s RTVS a inými kultúrnymi inštitúciami v Košiciach taktiež pripravujú na jún aj špeciálny projekt, pracovne nazvaný – REŠTART.

Dokončia nové premiéry

„Krízový štáb pri Štátnom divadle Košice na základe nariadenia krízového štábu Ministerstva kultúry ukončil divadelnú sezónu 2019/2020 k 30. aprílu 2020. Rozhodnutie celoslovenského krízového štábu o znovuotvorení divadiel s obmedzením počtu návštevníkov do 100 je potešujúcou správou pre všetkých. Prispôsobenie uvoľnených opatrení nášmu divadlu dokážeme vyhodnotiť až po detailnejších usmerneniach hygienikov. S veľkou pravdepodobnosťou sa nestihneme vrátiť k reálnemu hraniu predstavení,“ vysvetľuje generálny riaditeľ divadla Igor Dohovič.

Uvoľnenie opatrení divadlo v čase do divadelných prázdnin využije aj na dokončenie už rozbehnutých nových premiér a na nevyhnutnú údržbu.

„Sme potešení, že sa Slovensku darí zvládať pandémiu a dúfame, že v septembri v plnej prevádzke budeme už len spomínať na toto obdobie. V prvom rade však chceme, aby sa divák cítil bezpečne. Divadlo je najlepší liek na vírus. Samozrejme musíme byť flexibilní a pripravení aj na iné scenáre,“ dodáva Igor Dohovič

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie