Eva Mikulová Správy

Do karanténneho zariadenia na Medickej ulici priviezli ďalších repatriantov najmä z Rakúska

V pondelok 6. apríla prišlo do Košíc ďalších 15 navrátilcov, ktorí boli umiestnení do povinnej karantény na stredoškolskom internáte na Medickej ulici v Košiciach.

Ilustračný obrázok k článku Do karanténneho zariadenia na Medickej ulici priviezli ďalších repatriantov najmä z Rakúska
11
Galéria
Zdroj: TASR

Sú to prevažne ľudia z Tirolska v Rakúsku, ktorí tam pracujú v hotelierstve.

Jedna žena pozitívne testovaná

Podľa informácií z Ministerstva vnútra SR, do Košíc malo prísť 96 repatriantov, väčšina však do autobusov nenastúpila. „Je na mieste uvažovať o efektívnejšom spôsobe repatriácie. Za vážne pochybenie považujem aj to, že jedna žena, ktorá sa nachádzala v autobuse, bola ešte v Rakúsku pozitívne testovaná na koronavírus. Podľa nášho názoru nemala vôbec cestovať jedným autobusom s ostatnými repatriantmi, ale mala byť izolovaná. Pri tejto repatriácii teda došlo k viacerým vážnym pochybeniam,“ uviedol košický župan Rastislav Trnka.

Žena z Rakúska v súčasnosti nemá klinické príznaky ochorenia a v karanténnom zariadení je izolovaná. Opätovne bude testovaná koncom týždňa.

V župnom karanténnom zariadení je od utorka 31. marca aj ďalších viac než 200 repatriantov z Veľkej Británie. V priebehu víkendu boli testovaní na infekčné respiračné ochorenie COVID-19.

Podľa informácií z Regionálneho úradu verejného zdravotníctva, výsledky by sa mali dozvedieť v pondelok.

V prípade, ak budú testy negatívne, navrátilci budú môcť opustiť zariadenie a pokračovať v karanténe v domácom prostredí. Tí, ktorí budú pozitívne testovaní, ostanú v karanténe na internáte, prípadne budú presunutí do zdravotníckych zariadení.

Košický samosprávny kraj pripravuje na príchod repatriantov aj Školu v prírode v Kysaku. Tí by tu mali byť umiestnení v najbližších dňoch.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM