Ilustračný obrázok k článku Do Košíc prichádza staronová posila. Bude opäť brankárskou jednotkou?
Zdroj: TASR/Milan Kapusta

Do Košíc prichádza staronová posila. Bude opäť brankárskou jednotkou?

Bránu oceliarov bude v novej sezóne strážiť známe meno. Do Košíc sa vracia Andrej Košarišťan.

Hokej
Hokej

Do Košíc prichádza staronová posila. Bude opäť brankárskou jednotkou?

Bránu oceliarov bude v novej sezóne strážiť známe meno. Do Košíc sa vracia Andrej Košarišťan.

Ilustračný obrázok k článku Do Košíc prichádza staronová posila. Bude opäť brankárskou jednotkou?
Zdroj: TASR/Milan Kapusta

Slovenský hokejový brankár Andrej Košarišťan bude v sezóne 2021/2022 pôsobiť v HC Košice. K oceliarom sa vrátil napriek tomu, že sa nedávno dohodol na angažmáne v českom extraligovom klube BK Mladá Boleslav, no napokon bude opäť pôsobiť v slovenskej extralige.

Košický klub informoval o staronovej akvizícii na oficiálnej stránke. „Sme veľmi radi, že sme sa dohodli na spolupráci s Andrejom. Predstavovať ho košickým fanúšikom určite netreba, keďže sa predstavil sám svojimi výbornými výkonmi v košickom drese a veríme, že nám pomôže naplniť naše spoločné ciele a túžby v nasledujúcej sezóne,“ uviedol športový manažér HC Košice Gabriel Spilar.

Záujem Košíc

Košarišťan si obliekal košický dres v predčasne ukončenej sezóne 2019/2020. V 42 zápasoch dosiahol 93,4-percentnú úspešnosť zásahov, priemer 1,81 inkasovaného gólu na zápas a 5-krát vychytal čisté konto. Pred sezónou 2020/2021 zamieril do ambiciózneho Kladna, ktorému nedávno pomohol k triumfu v českej Chance lige a návratu do českej extraligy. Krátko na to sa dohodol na zmluve s BK Mladá Boleslav, no napokon bude opäť obliekať košický dres.

„V Mladej Boleslavi majú pod zmluvou viacerých brankárov a ja by som nedostal dostatočný priestor. Hľadali sme riešenie a keďže som vnímal záujem Košíc, napokon sa všetky strany dohodli. Boleslav ma uvoľnila na jednu sezónu. Som rád, že je to takto, pretože by bolo zložitejšie hľadať hosťovanie, ktoré by sa skončilo v januári,“ povedal Košarišťan.

Viac správ zo športu

Ďalšie posily

Okrem Košarišťana potvrdil košický klub pre sezónu 2021/2022 aj ďalšie mená. Zmluvu s oceliarmi predĺžil kapitán Michal Chovan a novými akvizíciami sa stali dvaja zámorskí hráči.

Prvým je 28-ročný kanadský obranca Kevin Tansey so skúsenosťami zo zámorských líg, EBEL resp. ICEHL ligy. V uplynulej sezóne pôsobil v ICEHL lige v tíme HC Innsbruck, kde v 40 zápasoch vstrelil 10 gólov a pripísal si 19 asistencií. „Tansey je dobre brániaci korčuliar prezentujúci sa tvrdou hrou do tela a dobrou strelou, ktorú by sme mohli využiť v presilovkách. Má za sebou dobrú sezónu v Innsbrucku a typologicky zapadá do koncepcií fínskej trénerskej dvojice,“ skonštatoval Spilar.

Druhou posilou do obranných radov je 29-ročný americký obranca Colton Saucerman so skúsenosťami z AHL a ECHL. Aj on si vyskúšal v minulej sezóne európsky hokej v drese HC Innsbruck. V 41 zápasoch nazbieral 29 bodov za 9 gólov a 20 asistencií. „Colton je moderný typ obrancu s výborným korčuľovaním a presnou strelou, ktorú budeme chcieť využiť v presilových hrách. Veríme, že spolu s Kevinom Tanseym budú lídrami nielen obrany, ale aj celého tímu," uviedol pre klubový web Spilar.

Aktuálne správy zo Slovenska

Zdroj: Facebook
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín