Rôzne

Do Prahy na novom Pendoline: Tešte sa na občerstvenie online aj trať očami rušňovodiča!

České dráhy (ČD) a Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) predstavili v piatok nový vlak SuperCity (SC) Pendolino. Ten skráti čas cesty medzi Košicami a Prahou, pozrite o koľko.

Ilustračný obrázok k článku Do Prahy na novom Pendoline: Tešte sa na občerstvenie online aj trať očami rušňovodiča!
Zdroj: TASR

Ak nasadnete do Pendolina, od 14. decembra vám môže trvať cesta z Košíc do Prahy približne 7,5 hodiny, skráti sa tak o 50 minút. Vlak bude jazdiť denne.

„Na modernizovanom koridore môžu pendolina uháňať rýchlosťou až 160 km/h a ich priemerná rýchlosť medzi Prahou a Ostravou, zahrňujúc aj zastávky, je takmer 120 km/h. Z Prahy do Košíc, na náročných horských tratiach cez Beskydy a na Slovensku, dosiahne v priemere 95 km/h," informoval člen predstavenstva ČD zodpovedný za osobnú dopravu Michal Štěpán.

Vlak SC Pendolino je vybavený klimatizovanými veľkopriestorovými vozňami, polohovateľnými čalúnenými sedačkami za sebou ako v lietadle alebo oproti sebe s rozkladacím stolíkom, vlakovým bistrom s ponukou teplých a studených jedál. „Samozrejmosťou sú elektrické zásuvky 230 V pre napájanie notebookov, mobilných telefónov či tabletov. V celej súprave je wifi pripojenie k internetu. Palubný portál, dostupný cez internetové pripojenie, poskytuje informácie, zábavu (hry, hudba, filmy). Občerstvenie na miesto si možno objednať online. Trať možno sledovať očami rušňovodiča prostredníctvom webovej kamery. Vlak je dobrou cestovnou alternatívou aj pre cestujúcich s deťmi. K dispozícii sú špeciálne miesta so stolovou hrou, program pre deti je dostupný aj na vlakovom portáli. Jeden vozeň 2. triedy je označený ako tichý. Špeciálne miesta sú pre vozičkárov vrátane bezbariérového WC alebo na prepravu troch bicyklov,“ uviedol riaditeľ úseku obchodu ZSSK Jozef Schmidt.

Súprava SC Pendolino bude zostavená zo siedmich plne klimatizovaných vozňov s kapacitou 52 miest v prvej triede a 281 miest na sedenie vo vozňoch druhej triedy, s dĺžkou vyše 184 metrov a maximálnou rýchlosťou 230 km/h.

Čítajte tiež:

Veľká cenová vojna vlakových dopravcov: Aha, koľko po novom zacvakáme za cestu do Bratislavy či Prahy

Nový vlak SuperCity (SC) Pendolino
10
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM