Lenka Fedorová Rôzne

Dobrá správa pre absolventov vysokých škôl: Nové fleky v administratíve

Spoločnosť Embraco chce v Košiciach vytvoriť nové pracovné miesta. Košické univerzity sa tešia, že ich študenti budú môcť naštartovať svoju kariéru.

Ilustračný obrázok k článku Dobrá správa pre absolventov vysokých škôl: Nové fleky v administratíve
Zdroj: TASR

Nedávno sme vám priniesli článok o tom, že v Košiciach sa má vytvoriť 120 nových pracovných miest.. Spoločnosť Embraco teraz prišla s vyhlásením, že nových pracovných miest má byť až 150.

Košické univerzity privítali príchod Embraca

Na slávnostnom otvorení priestorov centra dňa 8. marca 2016 uviedli predstavitelia spoločnosti Embraco, že brazílska spoločnosť chce v Košiciach do dvoch rokov zamestnať 120 až 150 administra­tívnych pracovníkov. V súčastnosti už v nej pracuje 40 ľudí.

„Náš príchod privítali všetky košické univerzity. Mali sme dobré referencie od iných servisných centier pôsobiacich v meste. Úlohu zohrala aj blízkosť závodu v Spišskej Novej Vsi a geografická poloha, v časovom pásme približne v polovici medzi našimi závodmi v Brazílii a Mexiku na západnej pologuli a v Číne na Ďalekom východe,“ konštatoval riaditeľ centra Raul Moreira.

Personálny manažér Roman Kollár uviedol, že centrum bude slúžiť na zdieľané služby pre celé Embraco v celom svete v šiestich regiónoch a v podstate začína so službami pre ľudské zdroje a financie.

Šancu majú absolventi vysokých škôl

Do Košíc začalo Embraco sťahovať najprv svoje finančné, neskôr personálne procesy.„Jedno­tlivé závody na troch kontinentoch mesiac čo mesiac sumarizujú svoje výsledky a zasielajú nám ich na konečné spracovanie. V súčasnosti sa pripravujeme na nábor ľudí na pozície v oblasti logistiky, nákupu, IT či marketingu, teda procesov, ktoré tu postupne chceme tiež rozbehnúť,“ priblížil Moreira.

Centrum GBS ponúka štart kariéry absolventom vysokých škôl, no aj pozície pre špecialistov či lídrov oddelení. Šancu na návrat do Košíc tak využili aj zamestnanci, ktorí v minulosti odchádzali za prácou do miest ako Bratislava a Praha, kde sú centrá zdieľaných služieb už etablovaným prvkom. „Sme radi, že môžeme prispievať k opačnému trendu, ako je dnes tak často spomínaný odliv mozgov,“ komentuje manažér centra Ľuboš Bandurčin.

Nové pracovné miesta sú príležitosťou vrátiť sa na Slovensko

Jedným z tých, ktorí sa do Košíc vrátili, je aj 30-ročný Lukáš Vinc, ktorý pracoval v Prahe tri roky.„Nebola to výrobná spoločnosť, ale spoločnosť zameraná na IT riešenia. Vrátil som sa do Košíc hlavne kvôli tomu, že je to môj domov a chcel som spojiť príjemné s užitočným,“ povedal.

„Otvorenie každého takého centra je podľa mňa minimálne pre študentov veľmi dobré. Máme tu troch absolventov. Naša fakulta zabezpečuje okrem odboru ekonomika a manažment verejnej správy aj odbor financie, bankovníctvo a investovanie, čiže pre našich absolventov je to ideálna príležitosť,“ uviedol dekan Ekonomickej fakulty Technickej univerzity v Košiciach Michal Šoltés a dodal, že je to tretie takéto centrum v Košiciach.

Foto:Ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie