Veronika Hunyadiová Správy

Dočkali sme sa! Snehová nádielka prišla aj do Košíc, FOTO

V Košiciach sme sa v stredu prebudili do zasneženého rána.

Ilustračný obrázok k článku Dočkali sme sa! Snehová nádielka prišla aj do Košíc, FOTO
12
Galéria
Zdroj: TASR/František Iván

V noci z utorka na stredu (13. 1.) napadlo v Košiciach niekoľko centimetrov snehu. Dopravu sneženie výrazne neskomplikovalo a všetky hlavné cestné ťahy boli a sú zjazdné.

Potvrdil to hovorca mesta Vladimír Fabian s tým, že momentálne sa realizuje čistenie bočných komunikácií a chodníkov. Čo sa týka tzv. adoptovaných chodníkov, podľa neho je vyčistená väčšina z nich.

Mechanizmy v uliciach

Spoločnosť Kosit začala s preventívnym posypom v stredu o 00.30 hod. Snežilo približne do 6.00 hod. Od skorých ranných hodín nasadila firma do terénu 37 mechanizmov. Postupnú zimnú údržbu komunikácií a ručné čistenie chodníkov realizuje nepretržite.

„Prioritou sú najfrekventova­nejšie komunikácie podľa operačného plánu zimnej údržby. Ide najmä o hlavné ťahy komunikácií, trasy liniek mestskej hromadnej dopravy s dôrazom na klesania a stúpania a prieťahy ciest II. a III. triedy,“ uviedla za spoločnosť Kosit Slavomíra Brzová.

Odhŕňajú aj Košičania

Mesto túto sezónu premiérovo zapojilo občanov do starostlivosti o chodníky v obytných oblastiach, a to za finančnú odmenu. Takmer 500 zaregistro­vaných Košičanov dostalo prostredníctvom aplikácie Zimná údržba výzvu na jej realizovanie o 6.10 hod.

„Väčšina z nich na výzvu reagovala. K 10.30 hod boli vyčistené takmer tri štvrtiny adoptovaných chodníkov,“ spresnil Fabian. Kosit na ručné čistenie chodníkov nasadil 30 pracovníkov.

Prečítajte si tiež

Zdroj: Dnes24.sk

Kam do mesta

Najčítanejšie