Alexandra Kolínská Krimi

Doplatila na dôveru: Košičanka (87) takto prišla o tisíc eur!

Občas sa každému stane, že dôveruje tomu nesprávnemu. Na svojú dôverčivosť však doplatila aj dôchodkyňa (87) z Košíc. Podľa polície ju podvodník pripravil o tisíc eur!

Ilustračný obrázok k článku Doplatila na dôveru: Košičanka (87) takto prišla o tisíc eur!
Zdroj: TASR

Podľa polície sa obeťou podvodníka a zlodeja stala 87-ročná dôchodkyňa. „Košičanka ho v utorok 12.5.2015 dopo­ludnia pustila do svojho príbytku,“ uviedla krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová.

„Doposiaľ neznámy páchateľ pod zámienkou, že vykonáva kontrolu termostatických ventilov, vstúpil do bytu na Tr. SNP v Košiciach, pričom poškodenej dôchodkyni z bytu odcudzil rôzne šperky zo žltého kovu v hodnote 1 000 eur,“ povedala.

Polícia v tejto súvislosti začala trestné stíhanie pre prečin krádeže a po páchateľovi pátra. Polícia na území mesta Košice od začiatku tohto roka zaznamenala niekoľko podobných prípadov.

Štyri rady od polície, ako sa nestať obeťou podvodníkov:

  • 1. Seniori, nevpúšťajte cudzie osoby do svojich príbytkov.
  • 2. Nekontaktujte sa s cudzími osobami osamote.
  • 3. Vždy majte na viditeľnom mieste dôležité kontakty.
  • 4. Pri poskytovaní služby pracovníkmi plynární, elektrární, vodární, či iných inštitúcií si preverte, či ide o skutočných zamestnancov spoločností, ktorí vám prišli bez ohlásenia vykonať odpis spotreby vody, elektriny alebo plynu alebo kontrolu ventilov ako v tomto konkrétnom prípade.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM