Rôzne

DPMK mení cestovné poriadky vybraných liniek. Zavádza aj prevádzku cyklobusu

Od stredy prvého mája dôjde k zmene cestovných poriadkov na niekoľkých autobusových linkách košickej MHD.

Ilustračný obrázok k článku DPMK mení cestovné poriadky vybraných liniek. Zavádza aj prevádzku cyklobusu
Zdroj: Facebook.com/Dopravný podnik mesta Košice, a.s.

Dopravný podnik mesta Košice (DPMK) zároveň opäť zavádza prevádzku cyklobusu. Informovala o tom jeho hovorkyňa Vladimíra Bujňáková.

Cestovné poriadky sa zmenia na nosných linkách 10, 15, 16, 27, 36, 71, 72 a zrýchlenej linke 51. Ako spresnila, dôvodom zmien je realizácia poslednej etapy optimalizačných opatrení DPMK.

„Zároveň sa upravujú vybrané odchody spojov na linke 28 za účelom zlepšenia prestupov z liniek električkovej dopravy v uzle Važecká. Na linke 17 sa zavádza nový posilový spoj o 14.08 h od Novej nemocnice po Staničné námestie,“ uviedla.

Čo sa týka začiatku sezóny prevádzky autobusu s cyklonosičom, ten bude premávať počas voľných dní na linke 14 na Jahodnú. Cyklobus bude cestujúcim dostupný na všetkých spojoch z a na Jahodnú, s výnimkou posledného večerného spoja. „Nakládka a vykládka bicyklov je možná len na zastávkach Havlíčkova, Alpinka a Jahodná, chata,“ dodala.

Odchody z Havlíčkovej budú v časoch o 08.29, 12.29, 16.29 a 18.29 h, a z Jahodnej o 08.52, 12.52, 16.52, 18.52 h. Bujňáková pripomenula, že nainštalovaný stojan na zadnom čele autobusu umožňuje umiestnenie a bezpečnú prepravu bicyklov, nie elektrobicyklov.

Foto: archívne

Mohlo by vás zaujímať:

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM