Dráma až do konca: Druhý zápas medzi Nitrou a Košicami rozhodli nájazdy

Hokejisti HC Košice zvíťazili v druhom zápase štvrťfinále play off Tipos extraligy nad HK Nitra 4:3 po predĺžení a samostatných nájazdoch. Víťazný gól strelil kapitán "oceliarov" Michal Chovan. Košičania vedú v sérii hranej na štyri víťazné zápasy 2:0.

Ilustračný obrázok k článku Dráma až do konca: Druhý zápas medzi Nitrou a Košicami rozhodli nájazdy
Zdroj: TASR/Roman Hanc

Domáci viedli gólmi Huntera Fejesa a Bretta Polocka 2:0, no Nitra zásluhou Sahira Gilla v presilovke a Filipsa Buncisa v oslabení vyrovnala na 2:2. V 51. minúte sa svojím štvrtým gólom v sérii v presilovke presadil Brett Pollock, no Nitra vyrovnala zásluhou obrancu Lukea Greena.

O víťazovi sa nerozhodlo v riadnom hracom čase a ani v 20-minútovom predĺžení, v ktorom mala Nitra presilovku. V samostatných nájazdoch skórovali Denis Paršin, Sahir Gill, Michal Chovan a Marek Bartánus.

Séria sa presunie do Nitry, tretí duel je na programe v utorok 21. marca.

Prečítajte si tiež

štvrťfinále play off Tipos extraligy – druhý zápas /na 4 víťzstvá/

HC Košice – HK Nitra 4:3 po predĺžení a sam. nájazdoch (1:0, 1:2, 1:1 – 0:0, 1:0)

Góly: 7. Fejes (Pollock, Bartánus), 24. Pollock (Chovan, Southorn), 51. Pollock (Bartánus, Southorn), rozh. sam. nájazd Chovan – 33. Gill (Krivošík), 40. Buncis (Sýkora, Stacha), 56. Green (Krivošík, Baláž). Rozhodovali: T. Orolin, Žák – Durmis, Šoltés, vylúčení: 6:5 na 2 min., navyše Gajdoš (Nit.) 5 min. + DKZ za vrazenie na mantinel, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:1, 6068 divákov.

stav série: 2:0

Košice: Janus – Olsson, Breton, Šedivý, Southorn, Ferenc, A. Bartoš – Jääskeläinen, Chovan, Rogoň – Bartánus, Pollock, Fejes – Lamper, Slovák, Paršin – Hovorka, Linet, Havrila

Nitra: Kašík – Green, Mezei, Bodák, Gajdoš, Vitaloš, Stacha, Pupák – Krivošík, Baláž, Bajtek – Lacka, Gill, Sýkora – Elmer, Hrnka, Tvrdoň – Leščenko, Buncis, Knies

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.