Aktualizované Barbara Dallosová Krimi

Dráma v košickej MHD: Muži zákona už poznajú útočníka (34), je obvinený

Polícia ďakuje občanom za rekordné šírenie príspevku o agresívnom útoku v Košiciach. Práve vďaka tomu už pozná totožnosť útočníka, má ísť o tridsaťštyriročného Košičana.

Ilustračný obrázok k článku Dráma v košickej MHD: Muži zákona už poznajú útočníka (34), je obvinený
Zdroj: Facebook.com/Polícia SR - Košický kraj

O útoku v košickej MHD, keď agresor napadol chlapca a udieral ho päsťou do tváre, informovala košická krajská polícia na svojom oficiálnom facebooku. Policajti zároveň vyzývali ľudí, aby im pomohli stotožniť neznámeho útočníka.

O prípade sme vás informovali tu: Ďalší agresívny útok v košickej MHD: Muž napadol chlapca, udieral ho päsťou do tváre, VIDEO

Ako najnovšie oznámila polícia, totožnosť muža už pozná. Podľa mužov zákona sa to podarilo v rýchlom čase práve vďaka šíreniu príspevku medzi ľuďmi.

,,Práve vaše zdieľanie, vaša aktivita pomohla k tomu, že už poznáme totožnosť útočníka. Stránka Polícia SR – Košický kraj má už vyše 17000 sledovateľov, na ktorých sme hrdí. Práve vďaka Vám, vďaka tomu, že vám nie je ľahostajné dianie okolo Vás, sa nám podarilo objasniť už viacero protiprávnych konaní. ĎAKUJEME," uviedli policajti.

Ako neskôr upresnili, muž je už aj obvinený. ,,Polícia už obvinila z trestného činu výtržníctva 34– ročného muža z Košíc, ktorý začiatkom minulého týždňa fyzicky napadol 16– ročného mladíka v autobuse MHD v Ķošiciach. Po vykonaní potrebných procesných úkonov bude umiestnený do cely policajného zaistenia s podnetom na vzatie obvineného do väzby," dodali policajti s tým, že za tento skutok mu hrozí v prípade dokázania viny až trojročné väzenie.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM