Michal Majer Futbal

Dukla si odniesla z východu bod

Po minulotýždňovom vydarenom vstupe do sezóny cestovali futbalisti Dukly Banská Bystrica na druhé ligové kolo do Košíc. Pred mimoriadne nízkou návštevou a za dažďa sa síce Bystrici podarilo streliť prvý gól, mužstvá sa však nakoniec rozišli po sprav

MFK Košice – Dukla Banská Bystrica 1:1 (0:0)

Góly: 79. Pačinda – 72. Pich. Rozhodoval: Vnuk, ŽK: Hovančík (Košice), 750 divákov.

Zostavy a striedania: Košice: Tofiloski – Kolbas, Djokovič, Cicman, Čonka – Kavka, Hovančík (70. Juhár) – Viazanko (77. Gál-Andrezly), Pačinda, Spasojevič (63. Čukič) – Škutka B. Bystrica: Boroš – Turňa, Adámik, Poljovka, Brašeň – Považanec (85. Seye), P. Ďurica, Pleva, Hučko – Uškovič (58. Ďuriš), Pich

V chladnom počasí a za dažďa mali prvú väčšiu šancu domáci v 6. minúte, po centri Spasojeviča hlavou zakončil Dokovič do brvna. O pár minút nebezpečne strieľal Spasojevič, jeho pokus ale tesne minul Borošovu bránu. Domáci hrali aktívnejšie, hostia si nevedeli vypracovať žiadnu vážnejšiu šancu. Futbal sa v prvom polčase nehral ktovieaký, Košice ale mohli ísť do vedenia v 43. minúte, to by ale musel rozhodca odpískať penaltu po ruke hosťujúceho hráča v pokutovom území.

Do druhého dejstva lepšie naskočili Bystričania, Gajdoš si zbehol pred bránu, ale jeho pokus zlikvidoval Tofilovski. Pomôcť nudnému futbalu mohla situácia v 65. minúte, Tofilovski excelentným zákrokom zmaril prvú obrovskú šancu hostí a následnú dorážku Považanca za domáceho obstreleného gólmana likvidoval Cicman. Hostia zlepšený výkon korunovali v 72. minúte, keď peknú akciu zakončil do odkrytej brány Pich. Vyrovnať mohol o pár chvíľ Škutka, ale jeho strela šla mimo. Košice vyrovnali o ďalších pár sekúnd, keď striedajúc Gál-Andrezly nacentroval na Pačindu, ktorý sa po zmätku najlepšie zorientoval a presnou strelou prekonal Boroša na konečných 1:1.