Veronika Ondo-Cholewová Rôzne

Dva roky od vraždy Jána a Martiny: V Košiciach spomínali na nešťastnú udalosť, FOTO

V metropole východu si tichou spomienkou verejnosť uctila Jána Kuciaka a Martinu Kušnírovú.

Ilustračný obrázok k článku Dva roky od vraždy Jána a Martiny: V Košiciach spomínali na nešťastnú udalosť, FOTO
30
Galéria

Tichou pietnou spomienkou si v piatok 21. 2. 2020 verejnosť v Košiciach pripomenula novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenicu Martinu Kušnírovú.

Zapálili sviečky

Počas zhromaždenia sa prihovorili verejnosti organizátori, novinári aj ďalší zástupcovia. Zazneli aj pesničky a obrovské potlesky ľudí, ktoré boli plné smútku a emócií.

V Košiciach prečítali aj list od Jozefa Kuciaka: „Zobrali nám našich anjelov. Zoznam káuz sa prepáčiť nedá. My nezabudneme. Prepojenia, ktoré sa odhaľujú, sú neuspokojivé. Stačí aby sme nehľadali pravdu a boli ticho. Túžba Jána a Martiny narazila na túžbu po moci a peniazoch. Už nikdy ich neobjímeme, ale vždy budeme bojovať za zachovanie ich odkazu. Nič nám ich už nevráti.“ V Košiciach bolo podľa odhadov organizátorov 1200 ľudí.

Oboch zavraždených mladých ľudí si uctili prítomní tiež zapálením sviečky pri Dolnej bráne, kde bola vystavená fotografia zavraždeného páru.

Tragické udalosti

Mladý pár bol zavraždený 21. februára 2018 v ich dome vo Veľkej Mači. Z vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej sú obžalovaní Marian Kočner, Alena Zsuzsová, Tomáš Szabó a Miroslav Marček.

K vražde novinára sa priznal Zoltán Andruskó, ktorý je už za vraždu právoplatne odsúdený na 15-ročný trest odňatia slobody. K samotnej streľbe sa priznal Miroslav M., v prípade je naďalej obžalovaný.

Zdroj: Facebook
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie