Zuzana Vajayová Rôzne

Eric van der Linden sa zaujímal o projekt pomoci rómskemu etniku

O projekte pomoci rómskemu etniku pod názvom Lokálna stratégia komplexného prístupu hovorili na spoločnom stretnutí koordinátora pomoci Európskeho spoločenstva pre oblasť krajín afrického kontinentu Eric van der Linden s námestníčkou primátora mesta

Eric van der Linden vyzdvihol fakt, že Slovenská republika predbehla v procese integrácie do Európskej únie iné krajiny. „Realizácia dobrých projektov z európskych projektov by posilnila rozvoj Slovenska. Mesto má pripravené strategické projekty pre riešenie sociálneho postavenia rómskej populácie, uviedla na stretnutí námestníčka primátora. Ďalej informovala o nástrojoch, ako sú komunitné centrá na Luníku IX i v ďalších lokalitách, o činnosti komunitných pracovníkov, inštitúte osobitného príjemcu, prostredníctvom ktorého sa darí zabezpečovať úhrada poplatkov za bývanie, o vytváraní vhodných pracovných príležitostí a ďalších aktivitách. Za najdôležitejšie uviedla udržať rovnováhu založenú na štyroch pilieroch – bývanie, zamestnanie, voľný čas, vzdelanie – k čomu smerujú aj opatrenia, ktoré mesto chce prijať v tejto oblasti.

„Je veľmi dôležité, aby Rómovia boli integrovaní v spoločnosti, pričom to nie je otázka riešenia jednej individuálnej krajiny, ale malo by dôjsť k spoločnému postoju a postupu, aby boli efektívne v rámci Európy. Zvlášť v krajinách ako Rumunsko, Maďarsko a Slovensko,“ uviedol Eric van der Linden.

Zdroj: TASR

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM