Rôzne

Európske ocenenie Škola podnikania získalo Gymnázium sv. T. Akvinského z Košíc

Vo štvrtom ročníku európskeho ocenenia Škola podnikania uspelo Gymnázium sv. Tomáša Akvinského z Košíc. Cenu si prevzala riaditeľka školy Anna Medvecká v rámci Európskeho týždňa odborných zručností vo Viedni.

Ilustračný obrázok k článku Európske ocenenie Škola podnikania získalo Gymnázium sv. T. Akvinského z Košíc
Zdroj: FB Gymnázium sv. T. Akvinského

TASR o tom informovala PR manažérka JA Slovensko Katarína Palečková.

17 škôl z celej Európy

Víziu a implementáciu vzdelávacích programov pre podnikanie predstavilo v hlavnom meste Rakúska 17 škôl z celej Európy. „Ak chceme mládež pripraviť na obsadzovanie pracovných miest v budúcnosti, musíme dohliadnuť na to, aby bola vybavená správnymi zručnosťami. Školy, učitelia a rodiny preto zohrávajú dôležitú úlohu pri posilňovaní nielen jej akademických vedomostí, ale aj jej podnikateľských zručností so silným zameraním sa na praktické skúsenosti,“ povedala Caroline Jenner, generálna riaditeľka organizácie JA Europe, ktorá podujatie organizovala.

„Našou víziou školy v oblasti podnikateľského vzdelávania je rozvíjať podnikateľské zručnosti žiakov, pomáhať im pri rozvoji ekonomickej a podnikateľskej gramotnosti, ktorú potrebuje každý občan na to, aby porozumel svetu podnikania,“ povedala Medvecká.

Organizácia JA Europe odovzdala cenu Škola podnikania 17 európskym stredným školám. Hlavnými kritériami boli dlhodobá vízia a plán v oblasti podnikateľského vzdelávania, do ktorého je aktívne zapojená väčšina študentov a učiteľov školy. Ocenené školy podporujú profesionálny rast učiteľov a poskytujú im kontinuálne vzdelávanie a získavanie praktických skúseností. V neposlednom rade školy do svojich aktivít zapájajú miestne komunity a podnikateľský sektor.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM