Adam Stečák Futbal Šport

FC Košice v prípravnom zápase opäť úspešné, FOTO

FC Košice sa stretli v sobotu 25. januára v ďalšom prípravnom zápase so súperom OŠFK Šarišské Michaľany. Zápas sa hral na ihrisku na Janigovej ulici.

Ilustračný obrázok k článku FC Košice v prípravnom zápase opäť úspešné, FOTO
11
Zdroj: Adam Stečák

Ďalším súperom v príprave mužstva FC Košice sa stali Šarišské Michaľany. Zápas mal výkop o 11:00 hodine na ihrisku Janigová. Pre Košice bol tento prípravný zápas už tretí v poradí.

Prvý prípravný zápas so Spartacus Nyíregyháza FC skončil bezgólovou remízou. Druhý prípravný zápas odohralo FC v Košiciach na ihrisku na Janigovej ulici proti Szolnoki MÁV FC. Košice v ňom zvíťazili 3:0.

Zápas: FC Košice 5:0 Šarišské Michaľany, (2:0)

Góly: 25. Sabol, 32. Gáll, 68. Ford, 72. Liener, 85. Vyshnevskyi

Zostavy: FC Košice: Gejza Pulen, Ervin Matta, Peter Kavka, František Pavúk, František Vancák, Dávid Keresteš, Nikola Ristovski, Kamil Karaš, Martin Sabol, Boris Gáll, Blandon Robinson

OŠFK Šarišské Michaľany: Erik Kolbas, Adrián Tomáš, Michal Kohút, Michal Krajňák, Tomáš Jerábek, Lazar Rastovský, Tomáš Mikuš, Ján Skreták, Partik Fedor, Lazar Kostič, Alex Radvalovič

Zápas sa hral z pohľadu na počasie v dobrých podmiekách. Obe užstvá začali hrať od úvodných minút rýchly a útočný futbal. Prvým strelcom zápasu bol Košican Sabol, ktorý otvoril skóre zápasu v 25. minúte. Druhý gól do siete súpera pridal Gáll. Mužstvá šli do šatní za stavu 2:0.

V druhom polčase prebehlo v tíme FC Košice k striedaniu. V druhom počase nastúpila zostava: Giertl – Bavoľár, Katunský, Kuc, Lesniak, Novák, Rizie, Ristovski, Liener, Vyshnevskyi, Ford. Tretí gól do siete hostí pridal v 68. minúte Ford. Ďalšími strelcami gólov boli v 72. minúte Liener a posledný gól do siete hostí stretlil v 85. minúte Vyshnevskyi.