Lukáš Zavacký Iné športy Šport

Florbalové MS so Slovákmi: Mladý Košičan (17) exceloval, rozhodol o umiestnení!

Na svetovom florbalovom šampionáte nechýbali Slováci. Síce nejako veľmi neohúrili, no fanúšikov môžu tešiť nádeje do budúcnosti. Najmä však 17-ročný hráč FK ATU Košice.

Ilustračný obrázok k článku Florbalové MS so Slovákmi: Mladý Košičan (17) exceloval, rozhodol o umiestnení!
Zdroj: TASR

Naša krajina sa po dvoch výhrach a jednej prehre v základnej skupine C prebojovala do osemfinále, no v ňom nestačila na Nórov. Súťažila tak už len o dobré umiestnenie s USA a v záverečnom súboji s Lotyšskom. Nakoniec skončila na deviatom mieste. Najmä vďaka Michalovi Dudovičovi.

Skvelý turnaj zakončil úžasným spôsobom, keďže v spomenutom zápase so Severanmi rozhodol o víťazstve svojho mužstva v predĺžení krásnym gólom z otočky od mantinela.

Spomedzi spoluhráčov mal na majstrovstvách najlepšie štatistiky. V šiestich stretnutiach si na konto pripísal 12 bodov, pričom strelil až šesť gólov. Dres s dvojkrížom na hrudi nosili na podujatí aj ďalší športovci, ktorí momentálne hrajú za košické tímy – Adrián Szabó, Michal Kročko a Filip Čonka-Skyba.

Chcete vedieť, čo je v našom športe nové, aké udalosti sa pripravujú alebo prečítať si o ňom rôzne zaujímavosti? Pridajte sa do facebookovej skupiny v tomto odkaze a nič podstatné vám nikdy neunikne.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie