Adam Stečák Hokej Šport

V 41. kole Tipsport ligy privítali Košice na domácom ľade Budapešť. V zápase padlo množstvo gólov a hral sa vyrovnaný hokej.

Ilustračný obrázok k článku FOTO: Budapešť v Košiciach zvíťazila po samostatných nájazdoch
18
Zdroj: Adam Stečák

HC Košice – MAC Budapešť 4:5 pp a sn (1:1, 1:1, 2:2 – 0:0, 0:1)
Góly: 10. Galamboš (Hričina, Lušňák), 22. Dudáš (Nagy, McDowell), 44. Petráš (Galamboš), 60. Lušňák (Spilar, Nagy) – 5. Burt (Langkow, Dudás), 33. Langkow (Orban, Dudás), 45. Terbócs (Majoross), 47. Terbócs (Nagy), rozh. sam. nájazd Langkow. Rozhodovali: Snášel, Orolin – Bogdaň, Šoltés, vylúčení: 6:5 na 2 min, navyše: Burt (MAC) 10 min OT za nešp. správ., presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 3270 divákov

Zostavy:
HC Košice: Habal – McDowell, Dudáš, Čížek, Pulli, Šedivý, Koch, Michalčin – Spilar, Suja, Nagy – Klíma, Ignatuškin, Hričina – Netík, Brophey, Kafka – Lušňák, Galamboš, Petráš – Žitný

MAC Budapešť: Bálisz – Pozsgai, Macaulay, Dudás, Negrin, Garát, Burt, Vokla – Bodó, Langkow, Orban – Dansereau, Brown, Klempa – Majoross, K. Nagy, Terbócs – Vokla, Pápa, Szigeti – Szabad

Košičania chceli po dvoch domácich prehrách bodovať naplno, najmä im išlo o odčinenie výsledku 4:8 z predchádzajúceho domáceho zápasu s MAC Budapešť. Nezačali však ideálne a v 5. minúte inkasovali v oslabení. Strelu Dudása sklepol Langkow priamo pred nekrytého Burta a ten pohodlne otvoril skóre – 0:1.

Krátko nato mali presilovku aj Košičania, zahrali ju však neefektívne a mohli aj inkasovať pri úniku Browna. V 10. minúte hostia doplatili na pozičnú chybu a osamotený Galamboš zblízka prekvapil Bálisza – 1:1. Domáci mohli ísť do vedenia v 16. minúte, gól však nestrelili ani počas 26-sekundovej presilovky o dvoch hráčov.

V 22. minúte si košický obranca Dudáš nakorčuľoval do voľného priestoru a po Nagyovej prihrávke prestrelil Bálisza – 2:1. Domácich gól povzbudil a nasledujúce minúty herne patrili im. V 29. minúte Spilar neprekonal Bálisza po úniku dvoch na jedného a následne prevzali iniciatívu hostia. V 33. minúte v presilovke najskôr Langkow neprekonal Habala, o pár sekúnd si to však vynahradil a dorazil puk do košickej bránky – 2:2. Tesný náskok mohol domácim vrátiť Kafka, po krátkom úniku však trafil iba ľavú žrď Báliszovej bránky.

Domáci išli do vedenia aj tretíkrát, v 44. minúte sa po buly v útočnom pásme ideálne zorientoval Petráš a prestrelil Bálisza – 3:2. Lenže hostia aj tretíkrát vyrovnali, keď už o minútu Terbócs využil okno v obrane Košičanov a zblízka prekonal Habala – 3:3. Podobná situácia aj s rovnakým strelcom sa zopakovala už o necelé dve minúty a hostia prvýkrát viedli. Domáci sa snažili o vyrovnanie, k dispozícii mali aj presilovku, no veľkou oporou hostí bol brankár Bálisz. Košičania v závere skúsili hru so šiestimi hráčmi a vyplatilo sa. V čase 59:48 dorazil puk po Spilarovej šanci Lušňák – 4:4.

O víťazovi sa nerozhodlo ani v predĺžení, v ktorom hostia úspešne zvládli dvojminútové oslabenie. V samostatných nájazdoch sa postupne predsadili Žitný, Brown, Spilar, Terbócs, rozhodnutie priniesol gól Langkowa.