Adam Stečák Hokej Šport

Siedmy hrací deň MS mal na programe ako prvý zápas medzi Kanadou a Francúzskom. V zápase milo prekvapili usilovným výkonom hráči krajiny galského kohúta.

Ilustračný obrázok k článku FOTO: Kanada v zápase s Francúzskom prekvapenie nedopustila
16
Zdroj: Adam Stečák

Hokejisti Kanady zvíťazili vo štvrtok vo svojom štvrtom zápase A-skupiny na MS v Košiciach nad Francúzskom 5:2. O svojom víťazstve rozhodli už v prvej tretine, v ktorej odskočili súperovi na trojgólový rozdiel. Francúzi síce v tretej tretine zdramatizovali duel, ale favorit si napokon triumf poistil ďalšími dvoma gólmi.

V priebežnej tabuľke je Kanada na druhej priečke košickej A-skupiny, na konte má 9 bodov. Francúzom patrí 7. priečka so ziskom jedného bodu. Francúzi nastúpia na ďalší zápas v piatok od 16.15 proti Slovensku, Kanada si v sobotu v rovnakom čase zmeria sily s Nemeckom.

A-skupina (Košice):

Kanada – Francúzsko 5:2 (3:0, 0:0, 2:2)

Góly: 9. Mantha (Theodore, Severson), 11. Nurse (Marchessault, Dubois), 17. Cirelli (Couturier, Reinhart), 49. Mantha, 51. Stone (Marchessault) – 37. Fleury (Chakiachvili, Guttig), 43. Rech. Rozhodovali: Ohlund (Švéd.), Reneau (USA) – Lhotský (ČR), Malmqvist (Švéd.), vylúčení: 5:4 na 2 min., presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 4519 divákov.

Zostavy:
Kanada: Hart – Severson, Nurse, Stecher, Chabot, Myers, Theodore – Stone, Dubois, Marchessault – Reinhart, Couturier, Cirelli – Mantha, Turris, McCann – Joseph, Strome, Jost – Bertuzzi, Henrique
Francúzsko: Hardy – Chakiachvili, Thiry, Gallet, Hecquefeuille, Dame-Malka, Manavian, Janil – Perret, Ritz, Valier – Bozon, Claireaux, Fleury – Treille, Texier, Rech – Leclerc, Guttig, Bertrand

Kanaďania nastúpili do zápasu s cieľom rozhodnúť hneď v úvode a tento scenár sa im darilo napĺňať. Francúzov drtili rýchlymi kombináciami a po prvej dvadsaťminútovke viedli po góloch Anthonyho Manthu, Darnella Nurseho a Anthonyho Cirelliho 3:0.

V druhej tretine náskokom uspokojený favorit nebúšil do súpera až s takou vervou, ale kvalitatívny rozdiel medzi oboma súpermi bol viditeľný. Zápas sa zdramatizoval v treťom dejstve. Damien Fleury a Anthony Rech prekonali Cartera Harta a Kanaďanom začalo v tom momente prihárať. Potom však Mantha svojim druhým gólom v zápase vrátil pokoj do radov „javorových listov“, o dve minúty neskôr pridal gólovú poistku Mark Stone.