Adam Stečák Hokej Šport

V predvíkendovom kole Tipsport ligy na seba narazili tímy Košíc a Liptovského Mikuláša.

Ilustračný obrázok k článku FOTO: Košice nenechali nič na náhodu a Liptáci odchádzajú bez bodu
43
Zdroj: Adam Stečák

HC Košice – MHk 32 Liptovský Mikuláš 3:2 (2:1, 0:1, 1:0)

Góly: 13. Kafka (Žitný), 17. Nagy (Haščák), 45. Netík (Suja, Galamboš) – 18. Uram (J. Sukeľ), 37. Lichanec (Uram, Oško). Rozhodovali: Orolin, Snášel – Smrek, Gajan, vylúčení: 3:4 na 2 min., navyše Korím (L. Mik.) 10 min. za nešp. správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0.

HC Košice: Škorvánek – Pretnar, Dudáš, Čížek, Pulli, Šedivý, Koch, Lenďák – Haščák, Brophey, Nagy – Šoltés, Suja, Netík – Spilar, Galamboš, Kafka – Hričina, Krajňák, Klíma – Žitný

MHk 32 Liptovský Mikuláš: Hollý – Nádašdi, Mezovský, Nemec, Horváth, Kurali, Fereta, Korím, Bača – Kriška, Rób. Huna, Rich. Huna – Števuliak, Piatka, Žiak – Heikilä, Uhrík, Lichanec – Uram, Oško, J. Sukeľ

V bránke domácich dostal prvýkrát v sezóne príležitosť Škorvánek, ktorý sa v úvode zápasu prizeral aktivite svojich spoluhráčov. Netík svoju individuálnu akciu zakončil strelou do žŕdky, no v 13. minúte už išli Košičania do vedenia, keď Kafka prekonal Hollého.

Žrdka zvonila aj po strele Suju a aj druhýkrát predznamenala košický gól. V 17. minúte si Nagy vylepšil streleckú pozíciu a prestrelil Hollého – 2:0. Dvojgólový náskok domácich trval iba 31 sekúnd, o čo sa postaral Uram, keď sa ocitol v úniku po výbornej prihrávke Sukeľa a tiesnený prekonal Škorvánka – 2:1.

Kontaktný gól Liptákov osmelil a tí boli v druhej časti vyrovnaným súperom domácich. Druhú tretinu poznačilo viacero vylúčení, gól však padol až pri vylúčení Netíka v 37. minúte. Skúsený Uram predviedol výborný prehľad v hre, spoza bránky našiel nekrytého Lichanca a ten zblízka upravil na 2:2.

Úvod tretej časti bol o košickej snahe o zisk strateného vedenia. Tá vyústila do viacerých presiloviek a v 45. minúte jednu z nich zužitkoval Netík – 3:2. Košičania sa po tomto góle snažili kontrolovať tesný náskok a čo najviac držať puk na hokejke.

Hostia mali problém vytvoriť si tlak, brankár Škorvánek bez väčších problémov čelil ich snahám. Liptáci v závere skúsili aj hru so šiestimi hráčmi, ale skóre sa už nezmenilo.