Adam Stečák Hokej Šport

V 47. kole Tipsport ligy privítali Košičania v Steel Arene Miškovec. Košice nad našimi susedmi dominovali a zvíťazili prvýkrát v novom roku na domácom ľade.

Ilustračný obrázok k článku FOTO: Prvé tohtoročné domáce víťazstvo: Košice zdolali Miškovec
19
Zdroj: Adam Stečák

HC Košice – DVTK Jegesmedvék Miškovec 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
Góly: 24. Dudáš (Nagy, Suja), 40. Ignatuškin (Spilar), 60. Kafka (Hričina) – 34. Kulmala. Rozhodovali: Štefik, Novák – Durmis, Rojík, vylúčení: 2:4 na 2 min., presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, 3599 divákov.

Zostavy:
HC Košice: Habal – McDowell, Šedivý, Koch, Pulli, Michalčin, Dudáš, Cibák – Spilar, Suja, Nagy – Lušňák, Ignatuškin, Petráš – Kafka, Galamboš, Hričina – Klíma, Brophey, Jokeľ

DVTK Jegesmedvék Miškovec: Vay – Crawford, Kiss, Szirányi, Slovák, Göz, Milam, Láda – Pance, Vas, Kulmala – Magosi, Loiseau, Harrison – Miskolczi, Galanisz, Szomogyi – Vojtkó

Košickí hráči chceli po štyroch domácich prehrách bodovať naplno, úvodná tretina však priniesla vyrovnaný súboj. Na príležitosť domáceho Nagya z prvej minúty odpovedal nebezpečným pokusom Galanisz. V 3. minúte mohol skóre otvoriť obranca Kiss, v oslabení sa však sám pred Habalom zľakol šance. Gól nepriniesla ani spolupráca Bropheyho so zakončujúcim Klímom v 17. minúte, keď hostí zachránil pohotový brankár Vay.

Góly začali padať v druhej tretine. V 24. minúte sa ujal pokus obrancu Dudáša, ktorý prekvapil Vaya – 1:0. Krátko na to najskôr Galamboš nedokončil gólom svoj únik v oslabení a onedlho namieril iba do ľavej žŕdky Vayovej bránky. Hostia sa v 27. minúte už tešili z vyrovnania, verdikt videorozhodcu však zmaril ich radosť. V 34. minúte sa však dočkali, keď chybu Kocha v rozohrávke potrestal Kulmala – 1:1. Tímy si dávali pozor na defenzívu, strelecky aktívnejší však boli domáci. V závere druhej časti hrali hostia presilovku, v nej však Spilar vystihol úmysly rozohrávajúceho Kulmalu a Ignatuškin vrátil domácim náskok – 2:1.

V 45. minúte mohol vyrovnať Pance, osamotený pred Habalom však neskóroval. Košičania sa sústredili na ubránenie tesného náskoku podľa hesla o najlepšej obrane a darilo sa im držať hru ďaleko od Habala. Hráči Miškovca sa v tretej tretine nedostávali do vyložených príležitostí a hoci skúsili aj hru so šiestimi hráčmi, vyrovnať už nedokázali. Naopak, tri sekundy pred koncom pridal tretí gól domácich Kafka.