Rôzne

FOTO: O voľby prezidenta je v košickej väznici vyšší záujem ako o iné voľby

Voľby prezidenta SR sa v sobotu konajú aj v košickej väznici na Floriánskej ulici.

Ilustračný obrázok k článku FOTO: O voľby prezidenta je v košickej väznici vyšší záujem ako o iné voľby
9
Galéria
Zdroj: TASR/František Iván

S prenosnou volebnou schránkou tam dopoludnia prišli traja členovia z okrskovej volebnej komisie č. 18 v mestskej časti Staré Mesto.

„O prezidentské voľby je zo strany obvinených a odsúdených osôb vyšší záujem ako o iné voľby. Je to z pochopiteľných dôvodov, kvôli kompetenciám, ktoré prezident SR má,“ uviedol riaditeľ Ústavu na výkon väzby a Ústavu na výkon trestu odňatia slobody Košice Marek Kristan.

Do volebnej miestnosti zriadenej vo väznici dozorcovia postupne púšťali osoby vo výkone väzby a trestu odňatia slobody s oprávnením voliť. „Každá väznená osoba bola poučená o práve voliť s tým, že je to podmienené držbou voličského preukazu. Boli poučení, že si ho majú nechať zaslať z miesta trvalého bydliska. Každému, kto spĺňa podmienky a má záujem zúčastniť sa volieb prezidenta SR, je mu to z našej strany umožnené,“ povedal riaditeľ.

V prvom kole prezidentských volieb 23. marca volilo v tejto väznici 13 obvinených a 65 odsúdených, čo predstavovalo volebnú účasť 13,1 percenta. Podľa členov okrskovej volebnej komisie tam hlasovanie pred dvoma týždňami trvalo zhruba 2,5 hodiny a priebeh bol bezproblémový.

Prezidentské voľby v košickej väznici
9
Galéria
Zdroj: TASR/František Iván

Mohlo by vás zaujímať:

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM