Lenka Fedorová Správy

FOTO parádnych mašín z motozrazu: Na Šírave sa stretli milovníci jednej stopy!

Vôňa benzínu i zvuk motoriek sprevádzali obľúbený motozraz, na ktorom sa stretli tisíce milovníkov jednej stopy. Pripomeňte si jedinečnú atmosféru na fotkách.

Ilustračný obrázok k článku FOTO parádnych mašín z motozrazu: Na Šírave sa stretli milovníci jednej stopy!
23
Galéria
Zdroj: TASR

Na Medzinárodnom motozraze Sveta motocyklov, ktorý sa na Zemplínskej šírave začal vo štvrtok 17. augusta, nechýbala ani v tomto roku nočná spanilá jazda. Viedla cez Vyšné Nemecké, niektorí jazdci sa tak po prvý raz dostali až k hraniciam s Ukrajinou. Informoval o tom jeden z organizátorov podujatia, Michal Tvrdý.

Rekordná bola podľa jeho ďalších slov aj piatková (18.8.) spanilá jazda v Michalovciach, kde sa zišlo cez 3500 motorkárov.

„Je to taká rarita, že máme tú možnosť, dostať sa do centra mesta na pešiu zónu,“ spomenul s tým, že sa v tejto súvislosti pokúsia o zápis do knihy rekordov.

Celkový počet motoristov na zraze presiahol podľa jeho ďalších slov číslo 5000, čo znamená, že pokorili vlaňajšok. „Vyšlo nám počasie, taktiež sa nikomu nič nestalo, čo sú hlavné predpoklady pre úspešnosť podujatia,“ doplnil.

Motozraz má okrem toho, že sa počas neho stretnú milovníci ťažkých strojov, aj dobročinný charakter. „Robíme akcie, ktoré majú zmysel. Chodievame napr. do detského domova, počas piatka a soboty majú účastníci možnosť darovať krv. Realizujeme tiež ukážky prvej pomoci, aby sa ľudia vedeli pripraviť na rôzne situácie, ktoré bežný život prinesie, ale aj ukážky bezpečnej jazdy,“ priblížil.

Podľa Michala Tvrdého sa rozhodli podujatie pred rokmi organizovať najmä preto, lebo na východe videli veľký záujem o motorizmus. Na dolný Zemplín odvtedy prichádzajú jazdci najmä zo Slovenska, Poľska, Maďarska a Českej republiky, boli tu však už aj motoristi z Ameriky.

Ak ste motozraz nestihli alebo si ho chcete pripomenúť, sledujte našu fotogalériu zo zrazu očami motorkárov.

V OBRAZOCH: Na motozraze na Šírave sa stretli tisíce motorkárov
23
Galéria

Foto: Ilustračné

Zdroj: TASR/Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM