Utorok 23. júl 2019 Oľga  23 °C
Eva Mikulová Rôzne

FOTO: Takto sa varí v košických školských jedálňach. Ocenili najlepšie kuchárky

Na svetovom dni výživy prezentovali svoju prácu zamestnanci jedálni košických škôl. Stravu, ktorú ponúkajú deťom, by mala byť chutná, zdravá a vyvážená.

Ilustračný obrázok k článku FOTO: Takto sa varí v košických školských jedálňach. Ocenili najlepšie kuchárky
7
Galéria

Svetový deň výživy" oslavujeme každý rok na pamiatku založenia Organizácie pre výživu a poľnohospodárstvo Spojených národov – FAO. Viac ako 150 krajín na celom svete si pripomína 16. október ako deň, ktorý má rôzne aspekty.

Na jednej strane sú na svete krajiny a ľudia, ktorým je zdravé stravovanie samozrejmosťou. Ale aj v 21. storočí je na našej planéte veľa hladujúcich a chudobných ľudí. Dobré a zdravé jedlo je darom, ktorý si musíme vážiť a pristupovať k nemu zodpovedne.

Svetový deň výživy

Na každoročnej akcii, ktorá sa konala v Spoločenskom pavilóne, bolo na morálne ocenenie viceprimátora mesta Košice navrhnutých 13 zamestnancov školských jedálni.

„Zamestnankyne školských jedálni v meste Košice, spoločne pre rodičov, deti a zamestnancov škôl pripravili výstavku varených jedál, ktoré sa denne pripravujú v našich školách. Rodičia mali jedinečnú možnosť presvedčiť sa, ako sa varí v školských jedálňach a či niekedy kritické hodnotenie malých stravníkov býva opodstatnené. Zoznam receptúr z ponúkaných jedál s uvedenou školskou jedálňou, ktorá jedlo pripravovala mali hostia k dispozícii na stoloch,“ informovala hovorkyňa mesta Linda Šnajdárová.

Príjemnú atmosféru slávnostného dňa svojím tanečným programom spríjemnili deti z tanečnej školy Nasville a tanečného klubu Milana Plačka TC Meteor.

Zdroj: kosice.dnes24.sk