Lukáš Zavacký Hokej Šport

Gólová smršť v zápase HC Košice. Šimurda: Výsledok hovorí za všetko

Skutočná lahôdka pre divákov na tribúnach. Košickí hokejisti sa v 5. kole stretli so silnou Duklou Trenčín a gólov padlo viac než dosť.

Ilustračný obrázok k článku Gólová smršť v zápase HC Košice. Šimurda: Výsledok hovorí za všetko

Oceliari sa po nevydarenom súboji v Nových Zámkoch (prehra 3:4 po predĺžení) chceli opäť vrátiť na víťaznú vlnu. A podarilo sa im to vo veľkom štýle. Súpera takmer k ničomu nepustili a pred vlastnými divákmi triumfovali 6:0.

„Prvých päť minút bolo z oboch strán oťukávacích. Potom sme však boli lepším mužstvom,“ vyjadril sa asistent trénera Rostislava Čadu, Marcel Šimurda. Rozhodujúce bolo druhé dejstvo, v ktorom Košičania dokázali streliť až 5 presných zásahov.

„Výborne sme vykrývali stredné pásmo a v obrannej tretine sme boli silnejší s pukom. Vyhrávali sme osobné súboje a vytvorili sme si gólové príležitosti, v ktorých sme boli efektívni. Výsledok hovorí za všetko,“ zakončil M. Šimurda.

Jeho tím sa najbližšie doma predstaví v dueli so slovenskými reprezentačnými mladíkmi 20. septembra o 17:30. Následne pocestuje o 3 dni do Zvolena. Ak vás zaujímajú ceny vstupeniek, kliknite na tento odkaz.

Chcete vedieť, čo je v košickom športe nové, aké udalosti sa pripravujú alebo prečítať si o ňom rôzne zaujímavosti? Pridajte sa do facebookovej skupiny v tomto odkaze a nič podstatné vám už nikdy neunikne.

HC Košice – HK Dukla Trenčín 6:0 (0:0, 5:0, 1:0)

Góly a asistencie: 21. Hričina (Nagy, Dudáš), 25. Varga (Milý), 29. Nagy (Deyl), 30. Milý (Hričina, Varga), 40. Bartánus (Boltun), 52. Deyl (Nagy, Suja)

• HC Košice: Habal – Dudáš, Deyl, Šmach, Vašíček, Michalčin, Šedivý – Spilar, Suja, Nagy – Bicek, Boltun, Bartánus – Hričina, Milý, Varga – Klíma, Hruška, Bartoš – Šoltés
  • HK Dukla Trenčín: Chábera – M. Novák, Drgoň, Alberts, Kozák, Hatala, Bohunický, Ryzák, Holenda – L. Novák, Dlouhý, Hossa – Ölvecký, Hlinka, Gašparovič – Pardavý, Veilleux, Sojčík – D. Novák, Švec, Briestenský