Eva Mikulová Rôzne Správy

Gurmán fest je priateľský k deťom aj k psom

Mestský park v Košiciach sa už po deviatykrát zmení na raj všetkých gurmánov. Gurman fest sa koná od 8. do 10. júna.

Ilustračný obrázok k článku Gurmán fest je priateľský k deťom aj k psom
Foto: Eva Mikulová

Na festivale sa predstaví vyše 60 vystavovateľov a všetci milovníci dobrého jedla a nápojov si prídu na svoje. Nebude chýbať ani bohatý program na Hlavnom pódiu, na ktorom počas troch dní predstavia košické reštaurácie letné dezerty, prepelice z Malej Idy, jedlá k pivu, moderné ale aj tradičné slovenské recepty. „Novinkou bude prezentácia indickej a švédskej kuchyne,“ hovorí riaditeľ Visit Košice Miloslav Klíma.

V piatok bude Gurman fest otvorený od 15,00 do 22,00 hodiny. V sobotu od 12,00 do 22,00 hodiny a v nedeľu od 11,00 do 20,00 hodiny.

Obľúbenými akciami na každom ročníku sú prezentácie a kuchárske šou uznávaných kuchárov, ale i známych osobností. V sobotu na hlavnom pódiu uvidíme obľúbeného moderátora šou „Moja mama varí lepšie ako tvoja“, Milan Zimnýkoval „Junior“. Spoločne so šéfkuchárom Marekom Ortom predvedú čo dokážu „Šuhajíci pri panvici.“ Nebude chýbať ani dobrá muzika. V Altánku postavia Hevhetia Stage, v ktorom zahrajú Klasik Band, Edo Klena&Klenoty, Števo Šanta&Ostrov i Old School Djs

Program aj pre psov

Majitelia psov som svojimi miláčikmi, sú na Gurmann feste vítaní. V Dog fiendly zóne budú ukážky terénnych záprahov, dogfrizbee, prekonávanie parkúrových prekážok, ukážky pachových prác či dogdancing. Ujo Ľubo zas poteší detičky. Deti sa vybláznia v nafukovacom hrade, vyskúšajú si svoje zručnosti v detských dielňach, potešia ich maskoti a bude toho pre ne ešte oveľa viac.

„Novinkou bude fotobúdka od Foto Fun s priamym prepojením na Instagram, takže si všetci priaznivci sociálnych sietí môžu zachytiť skvelé momentky z Gurmán festu priamo na mieste,“ hovorí M. Klíma.

Tombola s atraktívnymi cenami

Organizátori pripravili tombolu, do ktorej sa budú môcť účastníci prihlásiť vyplnením ústrižku na vstupenke. „Ceny sú atraktívne. Napríklad letenky od leteckých spoločností Turkish Airlines a Eurowings alebo zapožičanie auta,“ dodáva M. Klíma.

Platí sa žetónmi

Vstupné si zakúpite pri vstupe do Mestského parku, pretože ten bude počas Gurman festu pre neplatiacu verejnosť uzavretý. Dospelý vstup je za 2,5 eura, detský za 1,5 eura. Permanentka na 3 dni stojí pre dospelého 5 eura a zľavnená je za 3 eura. Za gurmánske porcie však platíte žetónmi, ktoré sú v hodnote 0,50 eur a 1 eur.

Ilustračné foto

Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: kosice.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM