Krimi

Hasiči pokračujú v boji s lesným požiarom pri Malej Lodine

Pre vysoké riziko vzniku požiarov v dôsledku pretrvávajúceho sucha a vysokých teplôt platí od 23. júla zákaz vstupu do lesov v okresoch Košice a Košice-okolie.

Ilustračný obrázok k článku Hasiči pokračujú v boji s lesným požiarom pri Malej Lodine
5
Galéria

Hasiči aj v utorok pokračujú s hasením rozsiahleho požiaru, ktorý vypukol 20. júla v katastri obce Malá Lodina v okrese Košice-okolie. Plamene zachvátili lesný porast, pričom prácu hasičom komplikuje terén nedostupný pre hasičskú techniku.

„Počas dnešného dňa sa na likvidácii požiaru podieľa viac ako 70 profesionálnych a dobrovoľných hasičov vrátane príslušníkov z modulu pozemného hasenia požiarov – skupina západ, stred a východ. Zasahujúcim hasičom sa podarilo požiar obkolesiť zo všetkých strán a tým zamedziť jeho ďalšiemu rozšíreniu. V ťažko dostupnom teréne je vytvorených 26 prečerpávacích stanovísk, z ktorých hasiči vykonávajú hasiace práce,“ informovala Katarína Križanová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ). Veliteľ zásahu ocenil pomoc dobrovoľných hasičov.

Pre vysoké riziko vzniku požiarov v dôsledku pretrvávajúceho sucha a vysokých teplôt platí od 23. júla zákaz vstupu do lesov v okresoch Košice a Košice-okolie.

Neprehliadnite aj:

Požiar v Malej Lodine
5
Galéria
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM