Veronika Hunyadiová Hokej Šport

HC Košice získali brankára so skúsenosťami v ruskej lige

Brankárskou jednotkou v tíme oceliarov bude Jakub Sedláček.

Ilustračný obrázok k článku HC Košice získali brankára so skúsenosťami v ruskej lige
Zdroj: hcsparta.cz

Tipsportligista informuje o podpise zmluvy s českým gólmanom na sociálnej sieti. Skúsený 30-ročný brankár doteraz chytal v ruskej KHL a domácej extralige.

„Myslíme si, že jeho angažovaním sme získali kvalitného brankára so skúsenosťami z českej extraligyy, ale aj z KHL. Vážime si, že Jakub súhlasil s našou ponukou a pre túto sezónu bude v pozícii našej brankárskej jednotky,“ uviedol športový riaditeľ HC Košice Jan Šťastný.

„Do Košíc sa už veľmi teším, pauza bez hokeja bola dlhá. Teším sa na nových spoluhráčov, myslím, že sa tu črtá veľmi perspektívny tím. Košice sú stále slovenským veľkoklubom so skvelými fanúšikmi a už sa neviem dočkať, kedy ten kolotoč začne,“ povedal Jakub Sedláček pre klubový web.

Hokejovo vyrastal v Zlíne a z materského klubu odišiel v roku 2013 po zisku striebornej medaily. Zamieril do KHL a v drese lotyšského Dinama Riga následne pôsobil štyri sezóny, počas ktorých odohral 128 zápasov.

V sezóne 2017/2018 sa objavil aj v Slovane Bratislava, kde nastúpil na tri zápasy v rámci KHL. Po skončení sezóny nasledoval návrat do rodného Zlína. Uplynulý ročník 2019/2020 strávil v Sparte Prahe, za ktorú odchytal 22 zápasov.

Zdroj: TASR

Kam do mesta

Najčítanejšie