František Varga Hokej

HC Slovan opäť porazil Košice

Košičanom nestačil na výhru proti odvekému rivalovi ani trojgólový náskok.

HC Košice – HC Slovan Bratislava 3:5 (1:0, 2:3, 0:2) Góly: 14. P. Mikuš (Kmiť, Juraj Faith), 21. P. Bartoš (Dravecký, Juraj Faith), 25. Juraj Faith (Jenčík) – 36. Hujsa (Štajnoch, Lažo), 38. Lažo (Vaic, Lipiansky), 39. Hujsa, 49. Lažo (Vaic), 57. Lipiansky (Vaic) Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Kubuš – Gajan, Tornay, 8288 divákov.

Gron, Šimurda Slovan: Konrád – J. Kováčik, Bohunický, Tesařík, Turunen, Štajnoch, Sersen, Tulupov – Kuľha, Hujsa, Demel – A. Nedorost, Richard Huna, Róbert Huna – Lažo, Lipiansky, Vaic – D. Skokan, L. Hudáček, M. Bakoš

V úvodných minútach stretnutia sa tímy oťukávali a pozorne strážili. Gronov pokus hosťujúci Konrád vyrazil, rovnako Šedov. V oslabení zamestnal domáceho gólmana Tomáša Halásza Róbert Huna. Rudolf Huna a po ňom ani Šachl nedokázali prekonať Konráda. V 14. min našiel Kmiť Mikuša a ten spomedzi kruhov strelou bez prípravy otvoril gólový účet stretnutia. Po prečíslení troch na jedného trafil Kmiť len dobre postaveného gólmana Slovana. S Lipianskeho pokusom si Tomáš Halász poradil a v závere tretiny aj so strelou Róberta Hunu. Už v 55. sekunde druhej tretiny po obliehaní bránky hostí zvýšil na 2:0 Bartoš. V 25. min to bolo už 3:0 pre domácich. Obrana „belasých“ bola rozhodená a z uhla pomedzi betóny Konráda dostal puk do bránky Faith. Šance sa potom striedali na oboch stranách. Sekundu po vypršaní Šimurdovho trestu v 36. min sa dočkali aj hostia – Hujsa už len doklepol puk do bránky. Tento moment Slovan naštartoval. V 38. min pálil Lažo spomedzi kruhov bez prípravy a trafil do vinkľa košickej bránky. Vyrovnanie prišlo v 39. min, po Tabačekovej veľkej chybe Hujsa elegantne vyrovnal. V 45. min Bartoš ani Dravecký nenašli recept na Konráda. Slovan zavŕšil v zápase dokonalý obrat po tom, ako v 49. min upravil na 4:3 Lažo a v 57. min v oslabení po Kmiťovej chybnej rozohrávke unikol Vaic, jeho nájazd ešte Tomáš Halász zneškodnil, ale Lipiansky v páde upravil na konečných 5:3 pre hosťujúcich Bratislavčanov.

Rostislav Čada (tréner Košíc): „Zápas sme rozohrali veľmi dobre. Do 36. min sme viedli 3:0. Ak by sme v tom čase strelili štvrtý gól, znamenalo by to koniec stretnutia. Našou pasivitou sme súperovi umožnili v závere druhej tretiny vyrovnať. Za individuálne chyby v tretej časti hry sme kruto zaplatili.“ Róbert Pukalovič (tréner Slovana): „Zápas sa hral v perfektnej atmosfére, ako býva zvykom v zaplnenej Steel Aréne. Bolo to veľmi dobré stretnutie. Po prvej tretine sme síce prehrávali, ale nemali sme zlý vstup do duelu. Aj za stavu 0:3 som veril, že to chce len jeden gól, aby sme sa naštartovali. Podarilo sa nám vyrovnať na 3:3, využili sme chyby domácich. Za vyrovnaného stavu som veril, že zápas vyhráme. Bol by som rád, keby bolo v extralige čo najviac takýchto duelov. Všetci čakáme, že Košice pôjdu hore, majú na to.“