Webnoviny - Rôzne

Hnutie 99 percent zaregistrovali ako politickú stranu

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 8. decembra (WEBNOVINY) – Doterajšia občianska iniciatíva 99 percent sa definitívne zmenila na politickú stranu s názvom 99 % – občiansky hlas a skratkou 99 %, informuje o tom spravodajský portál Aktuálne.sk.

Ministerstvo vnútra ju zaregistrovalo v utorok, takže sa v marcových predčasných parlamentných voľbách môže uchádzať o voličské hlasy.

K spolufinancovaniu 99 percent sa priznal podnikateľ Ivan Weiss, ktorý stál v minulých voľbách aj za mimoparlamentnou­ SDĽ.

Členmi prípravného výboru sú však podľa registra politických strán Ľuboš Florek, Peter Cibuľa a Ján Sido, ktorý má zároveň fungovať ako splnomocnenec strany. Ako ďalej pripomína Aktuálne.sk, jedinými doteraz známymi kandidátmi sú politológ a vysokoškolský profesor Eduard Chmelár a environmentalista Juraj Mesík.

Chmelár pritom nevylúčil, že sa bude uchádzať aj o pozíciu volebného lídra. O poradí občianskych zástupcov na kandidačnej listine bude spolurozhodovať verejnosť internetovým hlasovaním.

Iniciatíva 99 percent sa nazdáva, že Slovensko už takmer 20 rokov vedú nesprávni ľudia, ktorí nevenujú pozornosť každodenným potrebám bežných ľudí. Za nevyhnutné považuje presadzovať dôstojný život pre rodiny či zvýšenie minimálnej mzdy, zabezpečenie práce každému, kto chce pracovať, spravodlivý daňový systém a garantovať dostupnú, bezplatnú a kvalitnú zdravotnú starostlivosť pre všetkých. Kroky, ako tieto ciele priblížiť, predstavitelia hnutia nešpecifikovali.

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie