Eva Mikulová Správy

Hokejová kvalifikácia o postup na Zimné olympijské sa bude hrať v roku 2020 v Košiciach

Slovensko bude usporiadateľskou krajinou jednej z troch kvalifikačných skupín, z ktorých si len ich víťaz vybojuje olympijskú miestenku.

Ilustračný obrázok k článku Hokejová kvalifikácia o postup na Zimné olympijské sa bude hrať v roku 2020 v Košiciach
Zdroj: Mesto Košice

Primátor mesta Košice Jaroslav Polaček a prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) Miroslav Šatan podpísali memorandum o spolupráci. Informuje o tom mesto na svojej oficiálnej stránke.

O postup na ZOH 2022 v Pekingu

Mesto Košice a SZĽH sa v ňom zaviazali spolupracovať pri príprave a organizácii hokejovej kvalifikácie o postup na Zimné olympijské hry (ZOH) 2022 v čínskom Pekingu.

O memorande budú rokovať aj poslanci Mestského zastupiteľstva, ktorí ho budú schvaľovať už v štvrtok 7. októbra na svojom nasledujúcom rokovaní.

Len víťaz košickej skupiny bude hrať na olympiáde v Pekingu

Slovensko bude na základe postavenia v rebríčku Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) usporiadateľskou krajinou jednej z troch kvalifikačných skupín, z ktorých si len ich víťaz vybojuje olympijskú miestenku.

Ak poslanci mestského zastupiteľstva schvália memorandum a následne sa podpíše zmluva medzi Mestom Košice a SZĽH, metropola východu by mal byť dejiskom kvalifikačného turnaja od 27. až do 30. augusta 2020.

V košickej Steel Aréne by tak mohli hokejoví fanúšikovia uvidieť okrem našich reprezentantov aj tímy Bieloruska, Rakúska a najnižšie umiestnený tím z rebríčka IIHF z 3. kola olympijskej predkvalifikácie, ktorého meno bude známe v decembri.

Zdroj: kosice.dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie