Milan Hanzel Hokej Šport

Hokejový útočník ukázal charakter: Upísal sa Košiciam aj v ťažkých časoch!

Slovenský hokejový útočník Michal Chovan bude aj v novej sezóne pôsobiť v HC Košice. Potvrdil tak, že je lídrom nielen na ľade, ale aj v kabíne. Prečo?

Ilustračný obrázok k článku Hokejový útočník ukázal charakter: Upísal sa Košiciam aj v ťažkých časoch!
Zdroj: TASR/František Iván

„Mišo je jedna z najväčších osobností najvyššej slovenskej súťaže a veľmi kvalitný hokejista. Podpísať ho bol kľúč k osloveniu ďalších hráčov,“ uviedol športový riaditeľ košického klubu Jan Šťastný.

Bol prvou voľbou

Chovan prišiel do Košíc pred sezónou 2019/2020 z HKM Zvolen. V drese „oceliarov“ odohral v predčasne ukončenom ročníku 44 zápasov, v ktorých dosiahol bilanciu 15 gólov, 33 asistencií a 7 plusových bodov v hodnotení +/-. „Prvý, koho sme oslovili a snažili sa získať, bol Mišo. V priebehu neľahkej situácie ukázal presne to, čo sme všetci vedeli, keď sme ho minulý rok angažovali do našej organizácie. Myslím tým nielen jeho skvelé výkony na ľade, ale hlavne charakter. Osobne si cením, že sa rozhodol Košiciam v tejto situácii podať pomocnú ruku a neotočil sa nám chrbtom aj napriek tomu, že mu konkurenčné kluby s majstrovskými ambíciami ponúkli niekoľkonásobne výhodnejší kontrakt a podmienky v porovnaní s HC Košice,“ prezradil Šťastný.

Prečo zostal v Košiciach?

„Ja som bol v Košiciach v minulej sezóne spokojný. V ľahkých situáciách chcú zostať všetci, ale ja som chcel tomuto klubu pomôcť aj v tej ťažkej. Je to pre mňa výzva a zároveň poďakovanie fanúšikom a všetkým ľuďom, ktorí tu ten hokej zachránili. Verím, že sa vytvorí dobrá partia a napokon to ešte bude pekná sezóna,“ vyjadril sa Chovan pre hokej.sk.

Zdroj: Dnes24/TASR

Kam do mesta

Najčítanejšie