Aktualizované Správy

Hovoria o STOROČNEJ vode: Neďaleko Košíc zatopilo ulice aj dvory, FOTO

V obciach v okolí Košíc narobilo počasie poriadne problémy. Povolať museli aj hasičov.

Ilustračný obrázok k článku Hovoria o STOROČNEJ vode: Neďaleko Košíc zatopilo ulice aj dvory, FOTO
13
Galéria
Zdroj: TASR/František Iván

V obci Malá Ida v okrese Košice-okolie vplyvom výdatného dažďa zatopilo v stredu popoludní ulice aj desiatky dvorov. Pre TASR to potvrdila starostka Jana Kallová. Tretí stupeň povodňovej aktivity vyhlásila aj obec Bukovec.

Zasahovali hasiči

„Takzvaná storočná voda stiekla z lesa do potoka – do obce a zatopila ulice a desiatky dvorov. Zabezpečili sme vrecia a piesok. Už sa pieskuje,“ uviedla s tým, že obec vyhlásila tretí stupeň povodňovej aktivity.

Na mieste zasahujú dobrovoľní aj profesionálni hasiči. Ako pre TASR potvrdil operačný dôstojník Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Košiciach, aktuálne vykonávajú práce na zabezpečení vodného toku.

Ďalšia zatopená obec

Dážď spôsobil problémy aj v susednej obci Bukovec. „Vzhľadom na prívalový dážď v obci Bukovec, časť od kostola ku prítoku Ida (centrum obce), došlo k vyliatiu vodného toku Bukovec,“ uvádza samospráva na svojej webovej stránke s tým, že tretí stupeň povodňovej aktivity vyhlásili od 14.00 h pre územie obce Bukovec a na vodnom toku Bukovec (prítok Ida).

Podľa starostky Lýdie Mikulovej sa už situácia v tejto obci oproti predchádzajúcim hodinám upokojila. „Rýchlo sme nasadili stroje, ale ešte máme niekoľko miestnych komunikácií, ktoré nie sú odpratané. Škody vznikli aj vo dvoroch domov, kde sú nánosy bahna. Riešime to postupne,“ uviedla pre TASR.

Aj v mestskej časti

Problémy s prívalovou vodou evidovali v stredu popoludní aj v košickej mestskej časti (MČ) Myslava. Ako pre TASR povedal jej starosta František Beer, v časti Maša vytopilo pivnice rodinných domov a zaplavilo niekoľko záhrad. Cesta bola dočasne neprejazdná.

„V Maši sú pozemky rozdelené potokom a premostené. Tie staršie a nižšie položené mostíky zachytili nánosy dreva a bahna zo susedných obcí, čo spôsobilo, že sa potok začal vylievať. Došlo tak k zatopeniu cesty III. triedy a niekoľkých parciel,“ povedal s tým, že obyvatelia, ktorí tu už sadili, tak prišli o budúcu úrodu.

Na mieste zasahovali aj hasiči. Vzniknutá situácia si podľa starostu nevyžiadala vyhlásenie mimoriadneho stavu. Ako dodal, k podobnej udalosti v tejto časti Košíc došlo naposledy pred piatimi rokmi.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Ďalšie aktuálne témy

Povodeň v Malej Ide
13
Galéria
Zdroj: TASR/František Iván
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM