František Varga Hokej

Hrať agresívne sa vypláca

Ťažký zápas medzi Košicami a Popradom skončil víťazstvom domácich...

HC Košice – HK Poprad 3:1 (1:1, 0:0, 2:0) Góly: 20. S. Gron (M. Grman, M. Šterbák), 50. Jenčík (Vorel, M. Grman), 60. P. Bartoš (S. Gron, Tomík) – 12. A. Kroták (Nagy, Kmiť). Vylúčení: 7:7 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Gašparík – Gajan, Tornay, 4462 divákov

Košice: J. Hudáček – J. Tabaček, Homer, M. Šterbák, M. Grman, Deyl, Šeda, Slimák – Michel Miklík, Jenčík, Vorel – Tomík, S. Gron, P. Bartoš – Marcel Haščák, Kristek, Kriška – Hričina, Martin Frolík, D. Pašek Poprad: Melicherčík – D. Brejčák, Jasečko, R. Suchý, J. Kasík, Kramár, J. Brejčák, Mašlonka, Dubaj – Nagy, Kmiť, A. Kroták – Škovira, Lundberg, Lapšanský – Rataj, Troliga, M. Drotár – P. Svitana, Mlynarovič, Paločko

Prvú príležitosť v stretnutí mal Lapšanský z Popradu, ale Hudáček si pripísal prvý úspešný zákrok. V 3. min sa ocitol v nájazde Martin Frolík a trafil hornú žŕdku popradskej bránky. V 5. min bol Bartoš osamotený pred Melicherčíkom, ale minul bránku. Poprad sa dostal do vedenia, keď v 12. min pri presilovke piatich proti trom Nagyovi sa síce skĺzol puk z hokejky, no dostal sa ku Krotákovi a ten pohotovo zakončil – 0:1. Na 2:0 mohol zvýšiť Kmiť pri vylúčení Pašeka, ale trafil len dobre postaveného Hudáčeka. Košičania sa dostali v poslednej minúte úvodnej tretiny keď puk za Melicherčíkov chrbát dostal S. Gron.

Po Nagyovej prihrávke hneď v úvodných sekundách druhej tretiny mal dobrú príležitosť Daniel Brejčák. V 23. min sa do koncovky natlačil Hričina a v zápätí sa po druhý krát neúspešne pokúšal prekonať Melicherčíka. V polovici stretnutia hrali domáci presilovku, ale Jenčík sa zblízka nepresadil. Po ňom to skúšal Pašek a vzápätí opäť Jenčík, no Melicherčík mu zmenšil strelecký uhol. V 39. min sa v oslabení pekne preštrikoval pred Hudáčeka Nagy, ale trafil len betón domáceho brankára.

V 45. min vyrážal strelu Škoviru J. Hudáček. Krátko na to na opačnej strane bol pred Melicherčíkom osamotený Kriška, bránku však minul. V 50. min prihral Vorel Jenčíkovi, a ten namieril do prázdnej bránky – 2:1. Poistiť mohol Kristek, ale lapačka Melicherčíka vyletela zázračne, po ňom sa pred osamotenou popradskou bránkou ocitol Haščák, ale mal vychýlenú mušku. V poslednej minúte si v power-play prikrášlil výhru gólom do prázdnej bránky P. Bartoš.

Rostislav Čada (tréner Košíc): „S agresivitou sme to v prvej tretine prehnali, čoho výsledkom boli vylúčenia ale najmä gól, ktorý sme dostali v oslabení troch proti piatim. Od druhej tretiny sme sa dostali do správneho tempa, vytvárali sme si tlak aj šance, s ich premieňaním však nie sme spokojní.“ Róbert Spišák (asistent trénera Popradu): „Začali sme dobre. Dostali sme sa do vedenia po tom ako sme využili početnú výhodu o dvoch hráčov. Mohli sme dať druhý gól. Mali sme v presilovku čistú šancu, ale hneď na to súper vyrovnal. V druhej tretine sme otvorili hru, dali viac priestoru súperovi, čo bola naša taktická nedisciplinovanosť. V tretej tretine to bolo o tom, že kto dá gól, vyhrá. Súper bol agresívnejší pred našou bránkou. Podarilo sa mu rozhodnúť.“