Lenka Fedorová Rôzne

Ich detský sen sa stal realitou: Košická kapela si zahrá po boku Megadeth!

Len máloktorá kapela sa môže pochváliť takým úspechom, ako košické trio Lunokhod. V detstve fandili slávnej kapele, teraz si zahrajú po ich boku. V rozhovore prezradili ešte jednu novinku!

Ilustračný obrázok k článku Ich detský sen sa stal realitou: Košická kapela si zahrá po boku Megadeth!
Zdroj: Zuzka Porubská

Košická hardcorová kapela LUNOKHOD sa teší veľkému úspechu. Záujem o ňu prejavilo zahraničné vydavateľstvo, na Slovensku si zahrá na koncerte legendárnej skupiny Megadeth.

Prvé kusy albumu sa rýchlo rozpredali

Košické hardcorové trio LUNOKHOD podpísalo zmluvu s americkým vydavateľstvom Sliptrick Records. Peter Malinovský, Kamil Sinicyn a Fero Proks svoj debutový album „Watch Out … Season Of Discontent“ ponúknu nielen slovenským, ale aj zahraničným fanúšikom.

„Album sme si najprv pokusne vydali sami doma v obmedzenom náklade, ktorý sa veľmi rýchlo rozpredal. Tak sme ho rozposlali rôznym vydavateľstvám vo svete. A z tých mnohých sa nám ozvali dve – toto a ešte jedno, ktorého podmienky sa nám ale nepáčili. Sliptrick Records nám ponúkol seriózne podmienky, dobre sa nám s nimi komunikovalo, vedeli sme, že to bude fajn“, hovorí gitarista Peter Malinovský.

Texty vás prinútia rozmýšľať

Album „Watch Out… Season Of Discontent“ bude vydaný v dvoch etapách.„V prvej etape vyjde v štátoch Európskej únie, Škandinávii, USA a Kanade. Keď to pôjde dobre, tak sa v druhej etape môže pridať aj Austrália, Nový Zéland, Japonsko a Južná Amerika“, vraví Peter.

Čítajte tiež: Požiadavky kapely Megadeth pred koncertom v Prešove? Chcú pramenitú vodu z Fidži!

Vydavateľstvo Sliptrick Records prezentuje na svojom webe Lunokhod slovami: „Kapela sa pohybuje na hrane hardcoru, metalu a melodického ťažkého alternatívneho rocku, ich debut je ako čerstvý melón počas horúceho prímorského dňa a zároveň agresívny ako má byť správny hardcore. Seriózne zmysluplné texty, ktoré vás prinútia rozmýšľať.“

S Megadeth na jednom pódiu

„Tešíme sa, že po 3 rokoch existencie a po 2 EP môžeme povedať, že naše prvé CD vyjde aj v zahraničí. Je to zadosťučinenie, pretože už na začiatku nám bolo jasné, že chceme robiť veci úplne ináč ako ostatní. V tom vidíme zmysel kapely LUNOKHOD, zmysel hudby a umenia ako takého. Skromne sa snažiť o originalitu“, vysvetľuje Peťo.

Gitarista Peter sa teraz veľmi teší z ich úspechu. „Šestnástého júla budeme hrať na koncerte Megadeth v Prešove. Je to pre nás všetkých obrovská pocta. Na Megadeth som vyrastal,je to pre mňa jedna z top 5 kapiel. Dave Mustaine je veľmi inšpiratívna osobnosť. Kedysi ho vyhodili z Metallicy, čo by pre iného muzikanta bol koniec kariéry, ale pre neho to znamenalo práve začiatok a vybudoval kolos Megadeth.“

Čítajte tiež: V Prešove sa v lete chystá poriadna hudobná párty: Okrem Megadeth zahrajú na Harleys Days aj tieto kapely!

Po tomto koncerte bude Lunokhod pokračovať v letnom koncertovaní. Prvýkrát navštívi Čechy a Maďarsko, cestou domov sa zastavia aj na Slovensku.

Zdroj: Natália Novotná

Košická kapela Lunokhod
1
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM